UPG_price_d+m

Археолог показав, як виглядали люди, які жили за тисячі років до нас (фото)

Майстерність деяких художників, які реконструюють обличчя покійних, справді вражає. 

Оскар Нільссон  – шведський археолог і художник, який спеціалізується на реконструкціях людських облич. У 1996 році він відкрив власну компанію і співпрацює з музеями по всьому світу, допомагаючи їм з відновленням облич людей, чиї поховання були виявлені в ході археологічних розкопок. Оскар вважає, що таким чином він допомагає відтворювати історію, а музеї знаходять не просто експонати, а реальних людей, наших предків, до яких кожен має можливість доторкнутися і відчути дух часу.

– Людське обличчя – це мотив, який ніколи не перестає мене чарувати. Варіації деталей видаються безкінечними. Усі обличчя, які я реконструюю, унікальні, – розповідає Нільсон.

На першому етапі реконструкції Оскар створює копію оригінального черепа за допомогою КТ-сканера в лікарні або ручного сканера і 3D-принтера. Як матеріал для копії використовується вініловий пластик. Для подальшої роботи майстра необхідно визначити товщину тканини на обличчі, яка залежить від 4 основних чинників: статі, віку, ваги та етнічної приналежності.

Після цього на копію черепа приблизно в 30 точках наклеюються спеціальні пластикові кілочки і починається найцікавіший процес – ліплення обличчя, для чого використовується пластилінова глина. В першу чергу відтворюються лицьові м’язи, очні западини, ніс, рот і вуха. Далі Оскар виліплює для моделі шар шкіри і додає такі важливі деталі, як зморшки і пори, – саме вони роблять обличчя реалістичними.

На основі отриманої моделі виготовляється форма, в якій з силікону відливається відтворене обличчя, практично не відрізняється від живої людини. Для більшої достовірності в реконструйованих обличчях використовуються очні протези і справжнє людське волосся, які вставляються в силікон пасмо за пасмом.

В результаті довгої та кропіткої роботи Оскара ми можемо дізнатися, як виглядали, ким були і скільки років прожили наші далекі предки. Ось деякі з них.

Королева Хуармі

У 2012 році на північному заході Перу під час розкопок виявили поховання. Могили були справжньою знахідкою для вчених, оскільки не були розграбовані. Там знайшли останки 58 жінок різного віку шляхетного походження, поховані з надзвичайною розкішшю.

Одну жінку, яку прозвали королевою Хуармі (це містечко у Перу), поховали більш екстравагантно, ніж інших. Вона лежала серед ювелірних виробів та інших предметів розкоші, зокрема серед дорогого текстилю. У ті часи тканину вважали більш цінною, ніж золото і срібло, тому що її виготовлення потребувало багато часу і зусиль.

Після ретельного огляду археологи з’ясували, що жінка займалася ткацтвом. Її цінували, тому і поховали з розкішшю.

Молода жінка, яка жила в кам’яному віці приблизно 5500 років тому

Ця дівчина померла у 20 років. Її поховали з дитиною на грудях. Ймовірно, її смерть спричинили важкі пологи.

З інших могил того періоду можна сказати, що люди, які жили в Брайтоні у Великій Британії, не були білими. Колір їх шкіри був таким же, як у сучасних людей з Північної Африки.

Естрід Сігфастсдоттер

Вважають, що це Естрід Сігфастдоттер, яка жила в XI столітті нашої ери. Вона була впливовою і багатою жінкою, жила неподалік Стокгольма. Рунічні камені, які знайшли на місці поховання, розповідають про життя її та сім’ї.

Вона прожила дуже довго для тих часів – приблизно 80 років. Ймовірно, Естрід займалася благоустроєм рідного краю, будівництвом доріг і мостів.

Едалайзіус Ельбачус

Молодий і красивий чоловік зі Швейцарії жив в VIII столітті нашої ери. Едалайзіусом Ельбачусом  його назвали дослідники. Вчені визначили, що чоловік недоїдав і мав хронічні інфекції.

Але у нього були здорові, рівні і красиві зуби, що для того часу було рідкістю. Ось чому його змусили усміхнутися.

Неандерталка

Ця жінка жила приблизно  45-50 тисяч років тому. Її останки виявили при розкопках в 1848 році в Гібралтарі.

Оскар Нільссон зазначає: – Наскільки людською має бути ця особа? Зрештою, вона не була Homo SapiensАле я прийшов до висновку, що у неї повинен бути людський погляд.

Це обличчя дівчини-підлітка, яка жила 9000 років тому

За 7000 років до нашої ери Авги була 18-річною дівчиною.

Вона жила там, де сьогодні розташована сучасна Греція, і стала свідком історичного моменту, коли суспільство розпочало сільськогосподарську революцію.

Людина, яка жила в Залізному віці у Британії

Аналіз кісток чоловіка вказує на те, що він жив приблизно 2400 років тому, і жив добре. Чоловік був сильним, і здоровим, але, як і багато людей того часу, помер доволі рано – у віці 24-31 року.

Його укладене волосся було схожим до зачіски до німецьких племен під назвою “Свевський вузол”.

Жінка романо-британського походження

Її останки свідчать про те, що вона прожила важке життя – займалася важкою фізичною працею. Жінка померла у 25-35 років.

Під час розкопок біля тіла виявили цвяхи, які можуть символізувати різні забобони. Наприклад, в могилах того ж періоду також знаходили цвяхи – по периметру і в центрі.

Ймовірно, люди вірили, що так вони не дозволять духам мертвих переслідувати їх. Хоча, можливо, це просто випадковість.

Джерело фото: Art&Sience by O D Nillson
Джерело УП Життя


Не пропустіть