Apple вже майже готова дозволити встановлення застосунків в обхід App Store для користувачів iOS в ЄС

Антимонопольне законодавство ЄС про цифрові ринки (Digital Markets Act), прийняте минулого року, змусить Apple дозволити користувачам встановлювати сторонні додатки поза магазином iOS App Store – процес, відомий як сайдлоад (англ. sideload). Apple ще не повідомила, як саме вона буде дотримуватися законодавства, але, як повідомляється, компанія планує зробити це дуже скоро.

За словами Марка Гурмана з Bloomberg, очікується, що Apple випустить оновлення, яке дозволить користувачам iPhone та iPad в Європі робити це “в найближчі тижні”. Цікаво, що завдяки цим змінам App Store буде розділений на дві частини. Буде одна версія для країн ЄС, а інша – для решти світу.

DMA вимагає від Apple дозволити розробникам розповсюджувати свої додатки для iOS за межами App Store. Стороннім додаткам також буде дозволено використовувати сторонні платіжні платформи для покупок у додатку. Компанія таємно працювала над виконанням DMA з минулого року.

Минулого року віцепрезидент Apple з програмного забезпечення Крейг Федерігі визнав, що компанії доведеться дотримуватися законодавства ЄС. Крайній термін для компаній, які повинні дотримуватися законодавства DMA, – 7 березня.

Минулого року 9to5Mac повідомляв, що в iOS 16.2 з’явилася нова внутрішня система, яка дозволяє Apple обмежувати функції системи на основі місцезнаходження користувача. Ця система може бути використана для того, щоб тільки користувачі, які знаходяться в ЄС, могли завантажувати додатки на свої пристрої. Звісно, за потреби Apple може перемкнути перемикач, щоб дозволити додаткове завантаження в інших країнах.

Нещодавній звіт показав, що Японія також готує власне антимонопольне законодавство, яке змусить Apple увімкнути сайдлоад в iOS. Як і ЄС, Японія також хоче, щоб Apple дозволила розробникам впроваджувати альтернативні способи оплати у своїх додатках.

Водночас Міністерство юстиції США, схоже, також готове змусити Apple дозволити стороннє завантаження на iPhone та iPad. Враховуючи поточну ситуацію, цілком ймовірно, що Apple врешті-решт зробить сайдлоад доступним у всьому світі, а не буде вирішувати цю проблему індивідуально для кожної країни, яка приймає нове антимонопольне законодавство.

Джерело 9to5mac

Не пропустіть