Apple веде переговори з Google про перенесення функцій штучного інтелекту Gemini на iPhone

У звіті з посиланням на людей, знайомих з ситуацією, Марк Гурман з Bloomberg стверджує, що дві компанії ведуть “активні переговори” про те, щоб дозволити Apple ліцензувати генеруючі моделі Google з великою кількістю мов, щоб забезпечити роботу деяких нових функцій, які з’являться в iOS 18.

“Обидві сторони ще не визначилися з умовами або брендингом угоди про ШІ, а також не домовилися, як вона буде реалізована”, – повідомляють джерела звіту.

За чутками, з виходом iOS 18 наприкінці цього року Apple додасть нові можливості штучного інтелекту до своєї операційної системи iPhone. Однак, за словами Гурмана, Apple зосереджується на функціях, які працюють на пристрої та не потребують підключення до інтернету.

Для забезпечення додаткових хмарних генеративних функцій ШІ, таких як створення зображень і написання есе на основі окремих підказок, Apple шукає партнера, який вже має необхідну масштабну апаратну інфраструктуру та обчислювальні можливості.

Apple проводить внутрішнє тестування конкурента “Apple GPT”, який міг би конкурувати з ChatGPT від OpenAI. Згідно з попередніми повідомленнями Гурмана, робота над ШІ є пріоритетом для Apple, і компанія розробляє фреймворк “Ajax” для великих мовних моделей. Однак технологія все ще не настільки просунута, як інструменти від Google та інших конкурентів, що робить партнерство кращим варіантом, згідно з останнім звітом.

Якщо переговори завершаться угодою, це може стати вигідним доповненням до існуючого партнерства двох компаній у сфері пошуку. Протягом кількох років Google платив Apple мільярди доларів за те, щоб його пошукова система залишалася опцією за замовчуванням у браузері Safari на пристроях Apple. Однак нинішня угода перебуває під пильною увагою з боку Міністерства юстиції США та Європейської комісії через побоювання, що вона допомагає Google утримувати монополію на пошук.

Джерело MacRumors

Не пропустіть