Apple провела третю осінню презентацію “One More Thing”: що показали

Компанія Apple провела свою офіційну презентацію, яка була в першу чергу присвячена запуску продуктів на десктопних процесорах ARM власного виробництва. Після довгого вступу, у якому компанія розповіла про користувачів комп’ютерів Mac різних професій, Apple показала нові продукти, і тут є про що розповісти.

Apple Silicon

Першим чіпсетом компанії Apple для комп’ютерів Mac став енергоефективний M1, головною перевагою якого компанія Apple називає “гігантський стрибок у потужності на ватт”. Чіпсет включає в себе уніфіковану архітектуру пам’яті, інтегроване графічне ядро та нейрорушій.

Спершу нам показали материнську плату Mac. Вона включає чіп безпеки T2, новий чіпсет, пам’ять стандарту DDR4 та контроллер Thunderbolt. Чіпсет став першим на ринку рішенням для комп’ютерів, виготовленим за 5-нанонометровим техпроцесом, він включає в себе 16 мільйонів транзисторів. Він включає в себе 8 ядер, з яких 4 – енергоефективні, а інші 4 – продуктивні. Компанія розповіла, що лише чотири енергоефективні ядра забезпечують потужність на рівні актуального двоядерного MacBook Air.

Також компанія розповіла, що ноутбук не лише більш потужний, але й більш енергоефективний у порівнянні з її актуальними рішеннями на Intel. Графічна продуктивність на ватт збільшилась у два рази, порівнюючи з “комп’ютерними процесорами”. Apple заявляють, що чіпсет M1 може забезпечувати пікову потужність “комп’ютерного процесора” при втричі нижчому енергоспоживанні. Цікаво, що компанії таки вдалося вбудувати контроллер Thunderbolt/USB 4 (нагадаємо, що Thunderbolt – це технологія розробки Intel).

Програмне забезпечення для Apple Silicon

Компанія Apple розповіла, що macOS Big Sur створена з оптимізацією під M1. Операційна система справді виглядає так, ніби вона створена для тачскріну. Тепер ноутбук моментально пробуджується, як iPhone чи iPad. Тепер Safari у 1.5 раза швидше працює з JavaScript.

Далі компанія показала нам, що M1 – не просто енергоефективний чіпсет, заточений під неважкі задачі, на прикладі професійного програмного забезпечення, у тому числі DaVinci Resolve. Компанія розповіла, що все пропрієтарне програмне забезпечення вже оптимізовано під M1.

Після цього компанія ввела термін “Універсальних програм” (“Universal apps”). Такі програми можуть працювати і на чіпсетах ARM, і на x86. Універсальний Adobe Lightroom вийде вже наступного місяця, а Photoshop – наступного року. Також компанія розповіла про програмне забезпечення переходу на ARM для не універсальних програм. Очікується, що програми для iOS можна буде нативно запускати на Mac. Для Mac на ARM вже доступні деякі ігри, Affinity, HBO Max та інші додатки.

MacBook Air на Apple M1

Ключовою перевагою ARM-чіпсета, як і очікувалось, стала енергоефективність. У першу чергу нам показали новий MacBook Air. Новий ноутбук отримав дуже маленьку материнську плату, що стало можливим у першу чергу саме завдяки невеликому розміру чіпсета. Apple заявляє, що новий MacBook Air дозволить повністю переглянути уявлення про те, що може зробити тонкий та легкий ноутбук.

Apple заявила, що новий MacBook Air дозволить виконувати набагато більш продуктивні задачі, ніж його попередник – різниця в потужності буде справді відчутною. Інтегрована графіка при цьому у деяких задачах потужніша у 5 разів, ніж у попередній моделі. Вона дозволить працювати з багатопотоковим 4К-відео у кодеку ProRes.

При цьому процесорна потужність буде вищою до 3.5 разів. Новий MacBook Air зможе забезпечити більшу потужність, ніж 98 конкурентних ноутбуків, проданих за минулий рік. Що цікаво, швидкість SSD також буде вищою у два рази. Найбільш цікавим, але в дечому й спірним рішенням стало те, що компанія Apple не оснастила MacBook Air системою активного охолодження, тобто він буде повністю безшумним, але невідомо, чи не постраждає від цього продуктивність.

Головною фішкою компанія назвала енергоефективність. Новий ноутбук зможе забезпечити до 15 годин браузингу та до 18 годин відтворення відео, що майже вдвічі перевищує показники попередника. З інших фішок варто звернути увагу на підтримку Wi-Fi 6, опціонально до 16 ГБ оперативної пам’яті та до 2 ТБ SSD, а також на наявність Touch ID, Thunderbolt/USB 4 та покриття дисплея P3. Ціни виявились досить очікуваними – новий MacBook Air коштуватиме від 999 доларів, а для студентів ціна складе 899 доларів.

Mac Mini на Apple M1

Всі очікували побачити нові MacBook на ARM, але не слід забувати, що у Apple є портативні комп’ютери Mac mini, яким також ідеально підходить подібне рішення. Що цікаво, Mac mini на ARM вийшов у такому ж дизайні, як і попередник. Компанія заявляє скачок у потужності до 3 разів у порівнянні з попереднім чотириядерним Mac mini в плані процесора, а от графічна потужність виросла у 6 разів, що справді звучить вражаюче.

Компанія заявила, що при порівнянні Mac mini з персональними комп’ютерами цього ж цінового сегменту, які продаються найкраще, можна побачити, що Mac mini менший у 10 разів і потужніший у 5 разів, що вже можна назвати явним маркетингом. Новий Mac mini оснащений роз’ємом Ethernet, двома Thunderbolt/USB 4, двома USB-A без вказання стандарту, одним HDMI 2.0 та мініджеком 3.5 міліметра.

Заявлена ціна виявилась на 100 доларів нижчою, ніж у попередника на старті продаж і складає 699 доларів, що справді непогано. З інших фішок варто звернути увагу на 60 відсотків менше енергоспоживання, на підтримку Wi-Fi 6, Gigabit Ethernet та на до 15 разів кращу потужність при виконанні задач зі штучним інтелектом.

MacBook Pro на Apple M1

Останнім продуктом, який сьогодні показала компанія Apple, став оновлений MacBook Pro 13. Модель оснащена системою активного охолодження, що забезпечить більшу потужність, ніж у нового MacBook Air, при такому самому чіпсеті. Компанія заявила, що новий MacBook Pro на M1 у деяких випадках у 8 разів продуктивніший в плані процесора та у 5 разів продуктивніший в плані відеокарти, ніж попередник.

Компанія заявила, що ноутбук у деяких випадках у 3 рази потужніший, ніж ноутбуки на Windows цього класу, які найкраще продаються. Він може відтворювати 8К-відео у ProRes в DaVinci Resolve без втрати якості та частоти кадрів. Ноутбук може забезпечувати до 17 годин автономності при браузингу та до 20 годин відтворення відео. Це найкраща автономність, яка коли-небудь була в ноутбуках Apple.

Apple заявляє, що ноутбуки оснащені мікрофонами зі студійною якістю. Враховуючи, що MacBook Pro 16 має справді хороші мікрофони, в це легко віриться. Touch Bar та камера FaceTime залишилися без змін. Ціна у ноутбука буде на такому ж рівні, як у попередника – від 1299 доларів та від 1099 доларів для студентів.

Варто звернути увагу на опціонально доступні до 16 ГБ оперативної пам’яті та SSD об’ємом до 2 ТБ, до 11 разів більшу продуктивність при виконанні задач з машинним навчанням, підтримку Wi-Fi 6 і Thunderbolt/USB 4. Всі три комп’ютери почнуть продаватися вже з наступного тижня. MacOS Big Sur буде доступною вже з 12 листопада.

Висновки презентації

Хоч нам і не показали нових навушників AirPods чи міток NFC AirTag, чого всі очікували. Тепер не менше, презентація вийшла досить цікавою, нам показали абсолютно нове рішення у вигляді чіпсета M1 та нові комп’ютери Mac з досить приємною, як для пристроїв цього класу, ціною, і тепер залишилось дочекатися перших відгуків та результатів тестування у бенчмарках, щоб зрозуміти, чи це маркетинговий хід, чи справді революція в комп’ютерах Apple.


Не пропустіть