Apple презентувала потужні процесори M2 Pro та M2 Max, а також комп’ютери на їхній базі: короткий огляд новинок

Компанія Apple офіційно презентувала чіпсет M2 у червні минулого року – CPU став на 18 відсотків потужнішим, а GPU – на 35 відсотків потужнішим, порівнюючи з оригінальним M1. Щоправда, Apple M2 був доступним у єдиній конфігурації – з 8 процесорними ядрами та 10 ядрами GPU. Зараз Apple презентувала дві більш потужні версії цього процесора – M2 Pro та M2 Max, які мають більше ядер та підтримують більше пам’яті. Крім цього, були презентовані перші комп’ютери на базі цих процесорів.

Apple M2 Pro та M2 Max

Новий процесор Apple M2 Pro виготовлений за 5-нанометровим техпроцесом та включає на 20 відсотків більше транзисторів, ніж M1 Pro. Окрім цього, підтримується до 32 ГБ уніфікованої пам’яті (Unified memory) з пропускною здатністю на рівні 200 Гб/с. У M2 Pro використовується від 10 до 12 ядер CPU (6-8 продуктивних та 4 енергоефективні), а також до 19 ядер GPU та збільшений об’єм кешу L2. Продуктивність CPU зросла на 20 відсотків у порівнянні з 10-ядерним M1 Pro, GPU стала потужнішою на 30 відсотків.

У Apple M2 Max використовується утричі більше транзисторів, ніж у базовому M2. Підтримується до 96 ГБ уніфікованої пам’яті (у чотири рази більше, ніж у M2) при пропускній здатності 400 ГБ/с. M2 Max оснащений таким самим процесором з 12 ядрами, як топова версія M2 Pro, а от обсяг ядер GPU може бути вдвічі більшим – до 38 ядер. Окрім цього, більшим може бути і розмір кешу L2.

У M2 Pro та M2 Max деякі частини апаратного забезпечення ідентичні. Так, у обох випадках використовується нейронний рушій Neural Engine з 16 ядрами, на 40 відсотків швидший за попереднє покоління. Окрім цього, є можливість енкодингу/декодингу відео у ProRes – завдяки цьому можна працювати з 4K та 8K відео потоками у ProRes, HEVC та H.264.

MacBook Pro з Apple M2 Pro та M2 Max

Окрім самих платформ, компанія Apple одразу презентувала нові продукти на цих платформах. Так, у першу чергу нам показали нові MacBook Pro 14 та MacBook Pro 16, які стали найпотужнішими MacBook Pro за всю історію.
У компанії Apple заявляють, що у випадку нового MacBook Pro на Apple M2 Pro рендер в Motion проходить на 80 відсотків швидше у порівнянні з MacBook Pro на базі процесорів Intel та 20 відсотків швидше, порівнюючи з M1 Pro. Показники швидкості компіляції в Xcode зросли на 150 та на 20 відсотків, відповідно, а швидкість обробки зображень у Photoshop – на 80 та 40 відсотків.

У випадку MacBook Pro з Apple M2 Max результати, очікувано, ще кращі: швидкість рендерингу в Cinema 4D зросла у 6 разів у порівнянні з найшвидшим MacBook Pro на базі процесора Intel та до 30 відсотків, порівнюючи з попереднім поколінням. У випадку кольорокорекції в DaVinci швидкість зросла на 100 та на 30 відсотків, відповідно.

У моделях використовуються дисплеї Liquid Retina XDR з вирізом під веб-камеру FaceTime 1080p, є звукова система з 6 дианміками. Автономність заявлена на рівні 22 годин (тестування передбачало відтворення відео у FullHD через Apple TV на середньому рівні яскравості. Підтримується Wi-Fi 6E, можна підключати 8K-монітори (до 60 Гц) та 4К-монітори (до 240 Гц). Є три роз’єми Thunderbolt 4, слот для карт пам’яті SDXC, роз’єм для навушників (підтримується високий імпеданс) та MagSafe 3.

Ці дві моделі будуть поставлятися з операційною системою macOS Ventura, старт продаж запланований на 24 січня, попередні замовлення вже доступні. Вартість MacBook Pro 14 з Apple M2 Pro коштує від 2000 доларів, вартість версії з 16-дюймовим екраном та Apple M2 Pro складає від 2500 доларів. Для студентів діють знижки: від 1850 та 2300 доларів, відповідно.

Mac mini з Apple M2 та M2 Pro

Компанія Apple також презентувала новий міні-ПК Mac mini. У цьому випадку доступні платформи Apple M2 та Apple M2 Pro. Як і у випадку ноутбуків MacBook Pro, у нового комп’ютера Apple є підтримка Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3. Що важливо, новий Mac mini став дешевшим за попередника, який також під час анонсу отримав знижену ціну, порівнюючи з позаминулим поколінням.

Так, відтепер базова вартість складає 600 доларів. За такою ціною можна придбати базову версію з Apple M2, 8 ГБ оперативної пам’ять та SSD об’ємом 256 ГБ. Конфігурація з Apple M2 Pro коштує від 1300 доларів (при цьому, що важливо, у цьому випадку буде вже від 16 ГБ оперативної пам’яті, а об’єм SSD складає від 512 ГБ). Звісно, конфігуратор дозволяє зібрати свою ідеальну конфігурацію з потрібним об’ємом пам’яті, 1/10 Gbit Ethernet та набором програмного забезпечення.

У випадку Mac mini з Apple M2 об’єм SSD може складати до 2 ТБ, а з M2 Pro – до 8 ТБ. Слід зазначити, що у версіях на M2 та M2 Pro відрізняються і набори роз’ємів. Так, молодша версія оснащена двома Thunderbolt 4, одним HDMI, двома USB 3.1 та одним RJ45, а у старшій додатково встановлено ще два Thunderbolt 4. Габарити моделі складають 197 х 197 х 35.8 міліметрів, вага – від 1.18 кілограма.


Не пропустіть