Apple представила iPhone 14: два смартфони з чубчиком і два з отворами в екрані

7 вересня в театрі Стіва Джобса в Каліфорнії Apple офіційно представила лінійку смартфонів iPhone 14. До неї увійшли чотири пристрої, серед яких немає компактної mini-версії – її замінили збільшеним варіантом базової моделі, який отримав назву iPhone 14 Plus. Ось все, що потрібно знати про новинки.

iPhone 14 та iPhone 14 Plus

Базовий iPhone 14 отримав 6,1-дюймовий дисплей, а iPhone 14 Plus він 6,7-дюймовий. Крім розміру вони трохи відрізняються роздільною здатністю, але в іншому ідентичні: яскравість до 1200 ніт, підтримка Dolby Vision, технологія TrueTone.

В обох смартфонів зберігся вже звичний «чубчик» з датчиками Face ID і 12-Мп селфі-камерою, причому остання вперше отримала автофокус. Загальний дизайн корпусу колишній — із плоскими торцями та скляною задньою панеллю.

Вперше за довгі роки нові смартфони Apple залишилися зі старими процесорами, хоч і трохи покращеними – це A15 Bionic (5 нм), як і в iPhone 13, але з більш потужною графікою (5 ядер проти 4 раніше).

Тильних камер дві: основна та ширококутна – обидві на 12 Мп. Перша отримала збільшений сенсор, діафрагму F/1.5 і нову стабілізацію зі зсувом матриці, яка раніше використовується тільки в Pro-версіях. Оцінити її можливості дозволить новий режим зйомки Action Mode.

Також виробник зазначає, що камера вловлює значно більше світла при нестачі освітлення. А покращити нічні знімки дозволяє новий алгоритм обробки Photonic Engine, який можна застосовувати навіть до селфі.

Обидва смартфони також отримали супутникове SOS-оповіщення, що дозволяє підключатися до супутника в екстрених ситуаціях без використання Wi-Fi і мобільного інтернету. Користувач зможе надсилати спеціальні повідомлення та свою локацію службам порятунку, але це працюватиме лише в деяких країнах (поки США та Канада).

У США iPhone 14 вийде без слота для SIM-картки – користувачі зможуть використовувати лише eSIM із можливістю перемикання між різними операторами. У версіях інших країн буде фізичний слот для SIM-картки.

Базовий iPhone 14 вийде 16 вересня, а iPhone 14 Plus – 7 жовтня. Ціни такі:

  • iPhone 14: від 799 доларів;
  • iPhone 14 Plus: від 899 доларів.

iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max

Однією з головних відмінностей Pro-версій нових смартфонів стали екрани з отвором замість чубчика. Apple вперше застосовує таку технологію, хоча її давно використовують виробники Android-пристроїв.

Ця область по центру, названа Dynamic Island («динамічний острів»), буде непомітна при виведенні повідомлень або різної системної інформації – все завдяки чорному фону сповіщень.

За розмірами екрани такі ж, як у iPhone 14 і iPhone 14 Plus, але вони відрізняються куди вужчими рамками і максимальною яскравістю 1600 ніт з піком 2000 ніт.

Також дисплеї можуть працювати в режимі Always On Display із частотою оновлення 1 Гц, відображаючи статичну інформацію із мінімальним споживанням енергії.

Інша перевага iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max – абсолютно новий процесор A16 Bionic. Він розроблений за 5-нм техпроцесом і оснащений двома високопродуктивними ядрами, що споживають на 20% менше енергії, і чотирма енергоефективними. Їх доповнює 16-ядерний нейродвигун та 5-ядерний графічний чіп.

Також Pro-версії отримали покращені камери – у кожної три модулі з головним датчиком на 48 Мп. Останній відрізняється новою 7-елементною оптикою, діафрагмою f/1.78 та фокусною відстанню 24 мм.

Знімки з роздільною здатністю 48 Мп утискаються в 12 Мп, як і у багатьох інших флагманів, поєднуючи квартети пікселі для підвищення якості картинки. Але також є режим повної роздільної здатності ProRAW з максимальним обсягом «сирих» даних.

12-Мп ширококутна камера із 6-елементною оптикою може використовуватися для макро. А телевізор тепер дозволяє застосовувати не тільки наближення ×3, але і ×2 — теж з максимальною чіткістю. Всі камери тепер уловлюють на 50% більше світла, ніж Pro-версії минулого року. Доповнює все це перероблений спалах – він став удвічі яскравішим і тепер підлаштовується під фокусну відстань.

Окремо було відзначено кінематографічний режим зйомки, який створений для справжніх професіоналів. Він дозволяє знімати в режимі 4K/30 fps та 4K/24 fps.

Всі чотири нових смартфони підтримують автоматичне сповіщення про автомобільні аварії, як і новий годинник Apple Watch Series 8 і Ultra .

iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max з’являться у продажу в США з 16 вересня (передзамовлення 9 вересня). Користувачам будуть доступні варіанти пам’яті до 1 ТБ.

Ціни такі:

  • iPhone 14 Pro: від 999 доларів;
  • iPhone 14 Pro Max: від 1099 доларів.

Не пропустіть