Apple працювала з урядом США над «секретним» iPod

Колишній розробник програмного забезпечення Apple Девід Шейєр розповів, що Apple працювала з урядом США над «секретним» модифікованим iPod.

У 2005 році директор з програмного забезпечення iPod попросив Шейєра «допомогти двом інженерам з Міністерства енергетики США створити спеціальний iPod». Насправді вони працювали на компанію Bechtel, великого оборонного підрядника США. У той час тільки чотири людини в Apple знали про проект, всі вони вже давно покинули компанію. Документальних підтверджень роботи над «секретною» версією плеєра не збереглося.

Модифікований iPod повинен був виглядати як звичайний плеєр з тією різницею, що додаткові дані крім музики, записані на жорсткий диск не повинні були виявлятися. Основна роль Шейєра у проекті полягала в наданні будь-якої допомоги для Міністерства енергетики з боку Apple. Підрядникам надали офіс у штаб-квартирі компанії, і протягом декількох місяців їх навчили орієнтуватися в операційній системі iPod і міняти її.

Для модифікації був обраний iPod п’ятого покоління через легке відкриття корпусу і великий жорсткий диск на 60 ГБ. Це була остання версія плеєра, для якого Apple не використовувала цифровий підпис операційної системи, що спростило модифікацію програмного забезпечення.

Міністерство енергетики відповідає за ядерну зброю і ядерно-енергетичні програми США, і в 2005 році його бюджет становив 24,3 мільярда доларів. Шейєр вважає, що модифікований iPod міг би використовуватися у якості «непомітного лічильника Гейгера». Він вважає, що такий пристрій був би надзвичайно корисним для проведення таємних операцій зі збору доказів радіоактивності.

Джерело MacRumors
Не пропустіть