Android 14 дозволить видаляти програми від виробників та операторів

Рання збірка Android 14 для розробників дозволило ентузіастам поглянути на нову прошивку від Google задовго до публічного релізу. Цим скористався розробник Мішаал Рахман, який розповів про одну із знахідок на сайті XDA.

У ранній збірці Android 14 є приховане меню “Встановлені у фоновому режимі програми”. За замовчуванням воно недоступне: потрібно увімкнути кілька прапорців у режимі розробника. І навіть після цього функція відображається не в додатку налаштувань, а в Spa – по суті, ті ж самі “Настойки” з аналогічним інтерфейсом, тільки доступні виключно розробникам та з можливістю включити експериментальні функції.

Новий пункт меню дозволяє відстежувати програми, встановлені виробником пристрою або оператором зв’язку. Зазначається, що такі програми не є необхідними для коректної роботи пристрою, тому користувач може видалити їх, щоб звільнити пам’ять і обмежити небажану фонову активність.

У Рахмана цей список виявився порожнім. Поки незрозуміло, чому так: можливо, Google Pixel не дають операторам ставити додаткові програми або оператор автора не нав’язує зайве ПЗ абонентам. Також є ймовірність, що функція поки що в розробці і не працює як слід, а в ранньому складанні перевіряється лише її інтерфейс.

Примітно, що за цю настройку відповідає новий системний сервіс Background Install Control, який буде відповідати за ряд нових функцій в Android 15. Поки невідомо, які функції це будуть: у прошивці виявили лише цю фразу.

Важливо відзначити, що нове меню може не увійти до фінального складання Android 14 — принаймні на релізі. Якщо функцію не встигнуть завершити до публічного релізу, її можуть перенести на одне з проміжних оновлень або навіть Android 15. Подробиці дізнаємося на презентації Android 14 на Google I/O в травні або червні.


Не пропустіть