Android 14 дозволяє застосункам визначати, коли ви робите знімок екрана, і повідомляти вам, що застосунки це знають

Більшість людей роблять багато скріншотів, і в деяких випадках це не те, що застосунок хоче, щоб ви робили. Деякі програми, такі як Snapchat, можуть визначати, коли ви зробили знімок екрана, але вони не використовують вбудовані в ОС інструменти. Тепер в Android 14 додано функцію виявлення скріншотів для застосунків, з додатковою перевагою для користувача – Android повідомляє, коли програма знає, що ви зробили знімок.

Функція виявлення скріншотів в Android 14 вже давно відома (але залишалася поза увагою) і дозволяє програмам працювати з ОС, щоб визначити, коли користувач зробив знімок екрану, замість того, щоб використовувати хакерські методи для досягнення цієї мети. Для розробників це дає низку переваг, перш за все, значно полегшуючи виявлення і, можливо, блокування скріншотів з міркувань конфіденційності або безпеки. Але, мабуть, більший вплив це матиме на кінцевих користувачів.

Завдяки новому API для виявлення знімків екрана Android 14 показуватиме користувачам, коли знімок було виявлено відповідним застосунком. Google детально описує це на сторінці для розробників, а розробник Android Камран Шахід (Kamran Shahid) докладно розповідає про те, як це все працює.

І вже зараз новий метод використовується. Як помітив читач Android Police, німецький застосунок для шопінгу “OTTO” впровадив підтримку розпізнавання за скріншотами. Зроблений знімок екрана викликає повідомлення: “OTTO виявив цей скріншот”.

Поки що, схоже, не так багато застосунків реалізували цю функцію. Наприклад, Google Wallet і GPay не використовують її. Snapchat здається ідеальним додатком для використання нового API, але поки що це не так.

Джерело 9to5google

Не пропустіть