Зонд Маска в космосі ледь не протаранив інший супутник

Вперше в своїй історії Європейське космічне агентство виконало на орбіті маневр щодо запобігання зіткнення свого супутника з чужим апаратом

Сьогодні, 3 вересня, стало відомо, що супутник ADM-Aeolus, що слідкує за вітрами на нашій планеті, був змушений поступитись дорогою одному із зондів Starlink, що виробила і запустила на орбіту компанія Ілона Маска SpaceX.

Про відвернення зіткнення в навколоземному просторі пише прес-служба Європейського космічного агентства. Щоб піти з небезпечної траєкторії, “Еол” включив двигуни і перебрався на більш високу орбіту. Маневр ухилення здійснили за лічені хвилини до зіткнення.

Аналітики ESA не були на 100% впевнені, що апарати зіткнуться, але порахували, що такий ризик є занадто високим, щоб його можна було проігнорувати.

На новій орбіті Aeolus продовжив роботу в штатному режимі. За 2018 рік ESA виконало 28 подібних маневрів, проте всі вони стосувалися ризику зіткнення з космічним сміттям, а не функціонуючим супутником.

ADM-Aeolus був відправлений на орбіту в кінці серпня 2018 року. Супутник відстежує з космосу параметри земних вітрів. 24 травня 2019 го було запущено 60 апаратів Starlink. У майбутньому їх число планується довести до 12 000, щоб забезпечити інтернетом майже всіх користувачів на поверхні планети.


Не пропустіть