“Зелене світло” від FDA: Neuralink готується вживити чип іншому пацієнту

Компанія Neuralink, що належить Ілону Маску, отримала “зелене світло” від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) на вживлення чипа другому пацієнту.

Згідно з повідомленням видання The Wall Street Journal, компанія отримала дозвіл після того, як знайшла рішення проблеми, що виникла у першого пацієнта – Ноланда Арбо.

Після операції, проведеної у січні, частина ниток з електродами, розміщених у мозкові пацієнта, почали виходити. Neuralink виявила, що мозок рухався утричі більше, ніж очікувалося, тому запропонувала імплантувати нитки на більшу глибину у моторній корі головного мозку.

Компанія планує вжити чип у другого пацієнта вже у червні 2024 року. Це лише один із десяти пацієнтів, які планує включити у випробування компанія протягом року. Однак існує проблема з розбіжністю у реєстрації пацієнтів, більшість з яких – білі чоловіки.

Крім того, Neuralink планує подати заявки до регуляторних органів Канади та Великобританії для проведення подібних випробувань у цих країнах. Реєстр пацієнтів вже відкритий для Канади, а для Великобританії відкриття очікується найближчим часом.

Джерело The Wall Street Journal

Не пропустіть