Запуску 5G в Україні не буде?

У Зеленського розповіли про доцільність впровадження мережі мобільного зв'язку п'ятого покоління.

Сьогодні, 14 вересня, у Києві проходить форум Ялтинської європейської стратегії, на якому виступав міністр нещодавно створеного Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров. Він повідомив, що впровадження мережі 5G (п’ятого покоління мобільного зв’язку) в Україні на сьогоднішній день недоцільно.

За його словами, основна мета – повне забезпечення доступу до 3G і 4G протягом двох років. Віце-прем’єр-міністр сказав, що перш ніж підійти до питання впровадження 5G, необхідно відремонтувати і налаштувати те, що несправне.

На його думку, ніхто з українців поняття не має про проблеми доступу до Інтернету в регіонах. Михайло Федоров зазначив, що сьогодні в Україні є велика кількість населених пунктів, в яких немає підтримки мереж 3G і 4G. Тому поставлена мета в найближчі три роки вирішити цю проблему.

9 липня президентом України Володимиром Зеленським був підписаний указ про поліпшення доступу до 4G. Згідно з указом, мобільний зв’язок четвертого покоління повинен запрацювати по всій території України вже до кінця цього року.

Раніше найбільшими операторами мобільного зв’язку Vodafone, Київстар та Lifecell був укладений договір про розширення покриття 4G на території України.

Джерело UBR.ua

Не пропустіть