Заборонять Telegram чи ні: що насправді передбачено в новому законопроєкті

У Раді вважають, що платформа Telegram може бути пов’язана з росією. Саме тому депутати зареєстрували законопроєкт №1115. Він має на меті відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації. І стосується це насамперед Telegram.

Запропоноване чинним законом “Про медіа” регулювання таких платформ є неповним, вважають автори законопроєкту. Тому держава не може ефективно реагувати на проблеми в інформаційній сфері.

Згідно з пояснювальною запискою, провайдери платформ спільного доступу до інформації повинні будуть на вимогу розкривати структуру власності та джерела фінансування. Якщо вони будуть фінансуватись з рф, то не зможуть провадити діяльність в Україні. А відсутність комунікації з провайдером буде підставою для визнання структури такого провайдера непрозорою.

“Додатковим аргументом для запровадження регулювання є те, що, наприклад, платформа Telegram може бути пов’язана з державою-агресором, про що відкрито заявлялось і президентом РФ, російським регулятором Інтернету Роскомнадзором та іншими офіційними особами”, – пишуть нардепи.

Словом, якщо провайдер не надасть державі необхідної інформації, його зможуть просто заборонити.

Джерело Картка законопроєкту

Не пропустіть