З’явились перші тести інтернету від Ілона Маска SpaceX Starlink – швидкість та пінг хороші

SpaceX, космічна компанія Ілона Маска, займається розробкою всесвітнього доступного інтернету Starlink вже більше п’яти років. За цей час їм вдалося досягти значних успіхів, ставши головним подібним проектом, якому вдалося обігнати конкурентні рішення від OneWeb, Samsung, Boeing Та Amazon. Лише минулого тижня компанія запустила ще 57 супутників, розширивши їхню кількість до шести сотень, а для адекватного функціонування, за словами Ілона Маска, знадобиться 780.

Зараз запущене бета-тестування супутникового інтернету Starlink, яке, на жаль, поки має закритий характер та обмежену кількість учасників, а також проводиться лише у північній частині США та південній стороні Канади, у тому числі й у сільських районах штату Вашингтон. Зараз на форумі Reddit з’явилось обговорення з першими результатами тестувань. На даний момент результати тестування інтернету Starlink у Speedtest виглядають так:

Результати тестування справді досить оптимістичні, враховуючи, що система поки працює в рамках бета-тесту: швидкість скачування варіюється між 35.49 Мбіт/с до 60.24, а вивантаження – від 4.58 Мбіт/с до 17 Мбіт/с. Пінг варіюється від 21 мс до 90 мс, середній показник – 30-40 мс. Планується, що після запуску швидкість буде набагато вищою – на рівні до 1 Гбіт/с, а пінг буде варіюватися від 25 до 35 мс.

Що цікаво, на Reddit багато коментарів про те, що користувачі платять досить великі суми за набагато гірший інтернет, тому Starlink явно матиме велику аудиторію зразу після офіційного запуску. Він, до речі, повинен запрацювати у США та Канаді вже в кінці цього року, а запуск по всьому світу планується через декілька років. На даний момент SpaceX має право запустити більше 40 тисяч супутників, але враховуючи заяву Ілона Маска про необхідну кількість супутників для адекватної роботи, їх запустять набагато менше.

Нагадаємо, що недавно з’явився запит Starlink, який був поданий у Федеральну комісію по зв’язку США для отримання дозволу на розширення кількості терміналів Starlink до п’яти мільйонів, у які компанія інвестувала більше 70 мільйонів доларів. Щодо затрат на супутники, які виготовляє Starlink, на жаль, немає інформації, але аналітики вважають їх багатомільйонними. Раніше запуск оцінювали у 10 мільярдів доларів, очікуючи при цьому отримати лише протягом першого року близько 30 мільярдів, тобто проект має бути справді прибутковим. Ілон Маск вважає, що це справді важливий проект, який дозволить завдяки своїй прибутковості реалізувати великі плани по колонізації Марсу.

Джерело Reddit

Не пропустіть