Як збільшити якість звуку в бездротових навушниках на Android-смартфоні

Багато хто вважає, що якість звуку в bluetooth-навушниках не поліпшити — якими вони є, такі є. Це не завжди так: в Android доступні настройки, що дозволяють змінити використовуваний кодек, розрядність і ширину потоку переданого на навушники аудіосигналу. Ці налаштування знаходяться в розділі «Для розробників», який за замовчуванням захований.

Як включити розділ «Для розробників»:

  • Відкрийте системні налаштування
  • Перейдіть в розділ «Про телефоні»
  • Натисніть на «Номер збірки» кілька разів, поки не з’явиться повідомлення про те, що ви стали розробником.

Як налаштувати якість бездротового звуку:

  • Відкрийте системні настройки і перейдіть в «Система» → «Додатково» → «Для розробників»
  • Виберіть версію Bluetooth AVRCP (краще максимальну), аудіокодек (AAC, aptX, LDAC та інші — на вибір), частоту дискретизації (зазвичай вистачає 48 кГц), розрядність кодування (досить 16 або 24 біт) і ширину потоку (можна залишити адаптивну швидкість)

Наявність тих чи інших опцій в налаштуваннях залежить від конкретної моделі смартфона і версії прошивки.

Експериментуйте з цими настройками і знайдіть ті, з якими звук здається вам максимально якісними. Майте на увазі, що всі переваги високих налаштувань ви оціните тільки при використанні дуже хороших навушників і прослуховування музики, закодованої без втрати якості. Звичайні mp3-файли і музику з більшості стрімінгових сервісів (Apple Music та ін.) можна слухати з будь-якими налаштуваннями — різницю ви навряд чи відчуєте.


Не пропустіть