Як видалити вірус із смартфона на Android

Є ознаки того, що у вашому смартфоні оселився вірус.

Операційна система Android має безліч плюсів, і один з них – це її відкритість. Та водночас ця відкритість є і мінусом, тому що нечисті на руку розробники часто випускають віруси і трояни, які приносять шкоду смартфону.

Звичайно, віруси на Android з’являються не так часто, але все ж час від часу це трапляється. А значить, непогано було б знати, як видалити вірус на Android. Відразу ж варто зауважити, що після того, як на вашому смартфоні оселиться вірус, смартфон може почати «поводитися дивно».

Є ряд непрямих ознак, які свідчать про те, що на вашому смартфоні є небажане ПЗ.

Як видалити вірус з Android-пристрою

Спочатку важливо розуміти, що якщо у вас є вірус, то зовсім не обов’язково видаляти його за допомогою антивірусного ПЗ. А так як віруси часто використовують інтернет-трафік для своїх махінацій, при перших ознаках появи «зарази» доступ до інтернету непогано б заблокувати. А без цього скачати антивірус у вас, як ви розумієте, не вийде. Але нічого страшного.

Очищення системи варто почати з кешу браузера, так як часто віруси оселяються саме там. Відкрийте Google Chrome, перейдіть в «Налаштування», і там знайдіть пункт «Очистити кеш». Далі вам потрібно знайти сам вірус. На відміну від Windows, віруси на Android не “прописуються» десь в системі. Вони виглядають як звичайні додатки (а іноді і маскуються під досить відомі на кшталт месенджерів). Тільки ось творці вірусів не дурні, і їх вірусні програми часто приховані від ваших очей. Для того, щоб побачити ці додатки, вам буде потрібно перейти в безпечний режим.

Завантажившись в безпечному режимі, відкрийте налаштування вашого смартфона і виберіть меню «Додатки та повідомлення», потім перейдіть у список встановлених програм і знайдіть там підозрілі, які ви не встановлювали. Натисніть на додаток, щоб відкрити спеціальну сторінку відомостей, де буде додаткова інформація і кнопочка «Видалити». Сміливо видаляйте шкідливе ПЗ.

Іноді цей пункт може бути недоступний. Але не варто переживати. Це означає, що ваш обліковий запис не володіє правами адміністратора. Просто потрібно буде перезайти до вашого профілю, який цими правами володіє. Після видалення вірусів все, що вам залишається зробити – це перезавантажитися в нормальний режим роботи смартфона. І ще декілька порад в кінці. Для того, щоб уникнути зараження в майбутньому, вам, звичайно, потрібно встановити антивірус. Також регулярно оновлюйте Android, тому що в невеликих оновлення часто є поліпшення в системі безпеки.

Не встановлюйте додатки з-за меж Google Play, і якщо програма просить занадто багато дозволів (наприклад, додаток «Ліхтарик» вимагає доступ до вашої галереї фотографій), то сміливо видаляйте такі програми.


Не пропустіть