Як увімкнути темну тему в Gmail на Android

Темна тема сподобається багатьом.

 

Користувачам подобається нічна тема з різних причин. Одні через те, що темна тема знижує навантаження на очі. Другі – через те, що при тривалому відображенні чорного кольору на смартфонах з AMOLED-екранами відбувається скорочення енергоспоживання. Також багатьом подобається поєднання білі букви – темний фон.

В результаті розробникам доводиться йти на поступки бажанням користувачів і впроваджувати нічні теми навіть туди, де їм, здавалося б, абсолютно не місце. Наприклад, в Gmail.

Сьогодні вночі Google почала поширення поновлення Gmail для Android з підтримкою нічної теми. Компанія тестувала нововведення протягом декількох місяців, а тепер відкрила його для більшої частини користувачів.

Нічна тема в Gmail

Щоб активувати нічну тему в Gmail, необхідно встановити останню версію програми з Google Play; Відкрийте Gmail на своєму смартфоні і перейдіть в контекстне меню, а звідти в “Загальні налаштування”.

Як її включити? У вікні повинна з’явитися вкладка з темами, де необхідно вибрати потрібну, після чого інтерфейс програми повинен змінити колір в темно-сірий колір.

Якщо ви користуєтеся смартфоном під управлінням Android 10, ви можете вибрати автоматичну зміну. Як показали наші випробування, щоб активувати нічну тему, одного тільки оновлення може виявитися недостатньо.

У всякому разі, деякі користувачі так і не виявили потрібного параметру в налаштуваннях. Тому необхідно, щоб Google остаточно розгорнула необхідні зміни у себе на серверах, а значить, якщо вкладки з темами в вашому додатку ще не з’явилося, рекомендуємо почекати деякий час. Швидше за все, вже через пару днів все запрацює.

Для тих же, кому не терпиться, є спосіб запросити зміни у самій Google, який, проте підійде тільки власникам пристроїв з root-правами. Перейдіть по шляху data/data/com.google.android.gm\shared_prefs\FlagsPrefs.xml; У вікні знайдіть компонент DarkThemeSupport, виберіть пункт True і збережіть зміни; Вивантажуйте Gmail з пам’яті, запустіть його знову, а потім відправляйтеся в налаштування – можливість вибору теми повинна бути на місці.

Вдаючись до останнього способу активації нічної теми пам’ятайте, що всі дії ви робите на свій страх і ризик. Змінюючи настройки таким чином, ви піддаєте ризику працездатність програми та операційної системи в цілому, яка може стати вразливою для хакерських атак.


Не пропустіть