Як фотографує OPPO Reno3 Pro: тест камери смартфона професійним фотографом

Смартфон для тесту наданий компанією OPPO
Тестував пристрій фотограф Андрій Ревун

Отримав на декілька днів смартфон OPPO Reno3 Pro, для фото-тестів. Одразу стало цікаво випробувати у різних напрямках фотографії. В смартфоні є 4 окремих об’єктива + фронтальна камера, про яку мабуть не буду писати, оскільки мене як фотографа, вона не цікавить.

OPPO Reno3 Pro

Отже, що ми маємо в Reno3 Pro:

  • ширококутний об’єктив (порівнюючи із повнокадровими 35мм фотокамерами, це близько 14мм фокусної відстані);
  • “стандартний” об’єктив (не зовсім стандартний, а близько 28 мм для повнокадрових камер);
  • телеоб’єктив (фокусна відстань близко 85 мм у 35 міліметровому еквіваленті);
  • четвертий об’єктив, на скільки розумію, використовується АІ в режимі зйомки “портрет”, для створення ефекту малої глибини різкості та розмиттям заднього плану.

Перше, що мені стало цікаво,  чи зможу я робити знімки у форматі RAW?  Оскільки саме із цим форматом зазвичай працюють фотографи.  Виявилось, що, на жаль, без сторонніх додатків, я не маю можливості фотографувати в такому форматі, це звичайно суттєвий мінус для фотографа, адже  встановивши декілька різних додатків, жоден з них не зміг розпізнати усі вбудовані модулі камери, окрім “стандартного ” та “фронтального”.

Ну що ж, спробуємо зробити кадри! А ще подивимось чи може фотограф використовувати смартфон у своїй роботі?

Кольоропередача в Reno3 Pro та фотостоки

Зараз багато фотографів займаються мікрофотостоками (продають свої роботи на спеціалізованих ресурсах), одразу ж стало цікаво зробити декілька кдрів та завантажити на сток.

Основне питання – чи зможе смартфон забезпечити достатню  якість картинки, щоб на стоках її прийняли?

Отакі кадри, зроблені з природнім освітленням від вікна без проблем прийняли на декількох популярних стоках, тому це великий “+” до карми OPPO Reno3 Pro!

Ще однією великою та приємною несподіванкою було те, як камера відтворює кольори. Зазвичай багато хто думає, що основною характеристикою відтворення кольору є правильність вибору балансу білого, але це не зовсім так, оскільки різні фотокамери дещо по різному записують отриманий сигнал з матриці. Тому одна й та ж сцена, знята різними фотокамерами та мобільними фотокамерами, може дещо відрізнятись у відтворенні деяких відтінків. OPPO Reno3 Pro, в хороших умовах освітленості, чудово відтворює кольори! Ці три фотографії знято стороннім додатком в універсальному форматі RAW – DNG.

Пейзаж

Далі було цікаво спробувати зняти якийсь пейзаж. Для роботи фотографа цей смартфон не підійде, бо немає можливості контролювати діафрагму та відповідно й глибину різкості, але проїхатись по локаціях та зробити “пристрілочні” кадри без проблем, і навіть для публікації цікавих місць у соцмережах, можливостей смартфону достатньо! Фото виходять яскравими та соковитими.

Дуже великим плюсом є можливість керувати майже усіма параметрами при зйомці, є режим Manual (ручний), і користувач сам може встановлювати чутливість ISO від 100 до 6400 одиниць, витримки до 32”, баланс білого, і фокусуватись на потрібну відстань.

Єдине чого не вистачає, це керування діафрагмою. Але зрозуміло, що для цього потрібна значно складніша оптична схема, яка потягне за собою збільшення габаритів самого пристрою, а це явно не на користь смартфону 🙂

Деталізація

Мабуть багатьох цікавить питання про деталізацію та мегапікселі. Мене це питання теж зацікавило, і я зробив кадри для тесту. Однак є зауваження, що усі три модулі камери можливо вибрати лише в інтегрованому додатку “камера”, і тоді немає можливості знімати у RAW форматі. А зробивши кадри в DNG за допомогою стороннього додатку, отримав фотографії з роздільною здатністю 2984х3984, тобто 11,9 Мрх.

Подивімось на отримані кадри, зроблені інтегрованим додатком.

[twenty20 img1=”33767″ img2=”33766″ width=”95%” offset=”0.5″ before=”Ширококутний модуль 2448х3264 (7,99 МП)” after=”100% кроп центру кадру”]

Роздільна здатність ширококутного модуля низька, не бачу змісту в його використанні фотографом. Якщо потрібно зробити кадр з охопленням широкого кута, то краще відзняти серію кадрів на стандартний модуль, та потім зібрати в панораму, при цьому загальну роздільну здатність буде значно збільшено.

Серія кадрів стандартним модулем
Готова зібрана панорама, отримав уже не 12 а 26,07 МП (6254х4169)

Таким методом можна отримати чесне збільшення роздільної здатності фотографій з підвищенням деталізації. Але, є один недолік. Оскільки немає можливості керувати діафрагмою, то знімаючи з близької відстані, немає можливості вплинути на розмиття заднього плану, і якщо об’єкт досить об’ємний, то деякі його деталі можуть потрапити до зони розмиття.

Наступний кадр стандартним модулем в інтегрованому додатку. (Всі фотографії лише у форматі .jpg)

[twenty20 img1=”33773″ img2=”33772″ width=”95%” offset=”0.5″ before=”Стандартний модуль 3000х4000 (12 МП)” after=”100% кроп центру кадру”]

Звичайна якість, як для 12-ти мегапіксельного зображення.

А от з наступним режимом виникли запитання. Справа в тім, що працюючи із цим модулем камери, є можливість обрати режим зйомки 48 МП. І що ж ми отримуємо?

[twenty20 img1=”33800″ img2=”33799″ width=”95%” offset=”0.5″ before=”48 МП” after=”12 МП”]

Подивімось деталізацію зробивши кроп до однакового масштабу:

[twenty20 img1=”33804″ img2=”33803″ width=”95%” offset=”0.5″ before=”Кроп з 48 МП” after=”Кроп з 12 МП”]

Отримуємо деяку суб’єктивно кращу чіткість, проте додаткової деталізації не з’являється. Все вірно, адже цих 48 МП отримуємо за допомогою алгоритмів АІ.

Також не дуже в захваті від режиму роботи камери телефото, оскільки мало чим відрязняється від цифрового зуму із того ж стандартного модуля.

[twenty20 img1=”33779″ img2=”33778″ width=”95%” offset=”0.5″ before=”Модуль телефото (12 МП)” after=”100% кроп центру кадру”]

Портретна зйомка на OPPO Reno3 Pro

Але досить непогано (як для смартфона) працює режим фотокамери “портрет”. Камера гарно розпізнає об’єкти на передньому плані, та максимально акуратно створюється маска.

Ефект малої глибини різкості досить схожий з тим, що отримуємо на знімках фотокамерами зі світлосильною оптикою. Початківці у фотографії, можуть успішно використовувати даний ефект у своїй творчості.

Студійне фото на OPPO Reno3 Pro

Наступним кроком було цікаво випробувати OPPO Reno3 Pro в умовах фотостудії, з використанням студійного обладнання та якогось спецефекту. Так вирішив спробувати чи вдасться щось зняти на даний смартфон на довгих витримках з вогнем у кадрі та імпульсним студійним світлом. Це декілька дублів, знято у форматі DNG стороннім додатком, для можливості в подальшому якісного редагування зображення.

Колір ненасичений, оскільки це відтворення файлів DNG смартфоном, після завантаження фотографій в RAW-конвертер, був дуже приємно вражений наскільки гарно матриця передає кольори!

Зовсім небагато маніпуляцій із повзунками, і “вуаля!”. Такий кадр без проблем можна використовувати для продажу на фотостоках, а також для друку, та навіть для зовнішньої реклами не дуже великих форматів.

Напис на банці сильно пікселізовано свідомо ?

Далі продовжлись експерименти, і паралельно зі зйомкою на дзеркальну фотокамеру, спробував зняти такий самий кадр на OPPO Reno3 Pro.

[twenty20 img1=”33787″ img2=”33786″ width=”95%” offset=”0.5″ before=”Фото на дзеркальну фотокамеру” after=”Фото в тих же умовах на Reno3 Pro”]

Звісно, одразу ж було зрозуміло, що такого кадру не вдасться отримати, оскільки у даному випадку для передачі форми та бліків без спотворень, потрібно використовувати довгофокусну отпику, якої немає в смартфоні, і телефото тут теж не рятує.

Але, якщо не потрібно чогось надто складного в плані передачі точних пропорцій об’єктів, то OPPO Reno3 Pro досить цікавий для різноманітних творчих проектів.  Користувачам, котрі цікавляться фотографією не обов’язково мати дзеркальну чи бездзеркальну фотокамеру для створення крутих фотографій, OPPO Reno3 Pro дає широкі можливості, навіть для роботи з фотомікростоками. Головне бажання та креативний підхід!

Астрофото на Reno3 Pro

Оскільки займаюсь ще й астрофотографією, то звичайно ж мені було цікаво випробувати OPPO Reno3 Pro і в такому виді фотозйомки.

ISO 6400, 32 sec. фокус в ручному режимі на безкінечність
ISO 6400, 32 sec. фокус в ручному режимі на безкінечність

Можу сказати, що якість астрофото, отриманих на даний смартфон, є практично на рівні із бюджетними цифровими фотокамерами.
Маючи у кишені OPPO Reno3 Pro, ви з легкістю зможете зробити фотографію пейзажу з кометою, або автопортрет на фоні зоряного неба!

Звичайно що даний смартфон не може замінити фотографу його професійну техніку, але може бути корисним портативним помічником. А от для тих, хто не має цифрової фотокамери, проте має даний пристрій, відкриті широкі можливості в освоєні фотомайстерності, це навіть може стати стартовим майданчиком для комерційної фотозйомки.


Не пропустіть