Xiaomi презентувала свої кращі смартфони Xiaomi 13 та Xiaomi 13 Pro: короткий огляд новинок

Компанія Xiaomi офіційно презентувала свій новий флагманський модельний ряд Xiaomi 13, який включає два флагманські смартфони – Xiaomi 13 та Xiaomi 13 Pro. Обидва смартфони отримали найновіший топовий чіпсет Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, виготовлений за 4-нанометровим техпроцесом, оновлений дизайн та топові камери. На даний момент пройшла лише китайська презентація, але міжнародна має пройти вже у найближчі місяці.

Xiaomi 13 Pro

Розпочнемо з топової моделі, Xiaomi 13 Pro. Смартфон отримав такий самий дисплей, як його попередник. Тут використовується LTPO-панель з роздільною здатністю 1440 х 3200 пікселів, є підтримка стандартів HDR10+, Dolby Vision, HLG та DC Dimming з частотою 1920 Гц. Окрім цього, слід згадати про підтримку адаптивної частоти оновлення 120 Гц. Єдиним покращенням стала пікова яскравість, яка може досягати 1900 ніт при відтворенні, наприклад, HDR-відео.

За роботу, як вже згадувалося, відповідальний топовий чіпсет Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. У парі з чіпсетом працює оперативна пам’ять останнього стандарту LPDDR5X, внутрішня пам’ять тут стандарту UFS 4.0. Модель оснащена основною потрійною з головним сенсором Sony IMX989, що має розмір 1 дюйм (підтримується оптична стабілізація зображення Hyper OIS). Окрім цього, тут покращена телефото камера з потрійним оптичним зумом, а також ультраширокий модуль 50 МП.

За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 4820 мАг, що підтримує швидку зарядку потужністю 120W, бездротову потужністю 50W та реверсивну бездротову зарядку потужністю 10W. З фішок також варто згадати про динаміки з підтримкою Dolby Atmos, інфрачервоний сенсор і, звісно, захист за стандартом IP68.

Модель доступна у білому, чорному, зеленому та синьому кольорах. Вартість Xiaomi 13 Pro у базовій конфігурації 8/128 ГБ складає 720 доларів, а найдорожча версія з 12 ГБ оперативної та 512 ГБ внутрішньої пам’яті складає 900 доларів. Вартість міжнародних варіантів смартфона буде повідомлена пізніше, у рамках глобальної презентації.

Xiaomi 13

У молодшому Xiaomi 13 використовується дисплей з діагоналлю 6.36 дюйма. Роздільна здатність панелі складає 1080 х 2400 пікселів, частота оновлення складає 120 Гц (частота оновлення не динамічна, оскільки тут використовується не LTPO-панель). Є підтримка Dolby Vision, HDR10+ та HLG. Пікова яскравість (при певних сценаріях використання, як і в Xiaomi 13 Pro), складає 1900 ніт.

У молодшому флагмані Xiaomi 13 використовується основна камера з головним сенсором 50 МП та оптичною стабілізацією Hyper OIS. Також тут є телефото сенсор 10 МП з потрійним оптичним зумом та трикратним оптичним зумом (нагадаємо, відсутність телефото було однією з проблем минулорічного Xiaomi 12). Роздільна здатність ультраширокого модуля складає 12 МП (ймовірно, без підтримки автофокусу).

За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 4500 мАг, є підтримка швидкої зарядки потужністю 67W, бездротової зарядки потужністю 50W та реверсивної бездротової зарядки потужністю 10W. У Xiaomi 13 також є бонусні фішки: тут є стереодинаміки з підтримкою Dolby Atmos та Dolby Head Tracking. Окрім цього, варто згадати про наявність інфрачервоного порта та захисту від вологи та пилу за стандартом IP68.

Модель доступна у чорному, світло-зеленому, світло-синьому, сірому та білому кольорах. Окрім цього, доступні яскраві варіанти – червоний, зеленому та синьому кольорах, при цьому лише в останньому варіанті корпус зроблений зі шкіри. Вартість базового варіанта 8/128 ГБ у Китаї складає 575 доларів, а за топовий варіант з 12 ГБ оперативної пам’яті слід віддати 720 доларів.


Не пропустіть