Огляд лінійки Redmi Note 9: характеристики та ціни бюджетних смартфонів від Xiaomi

Xiaomi представила Redmi Note 9 і Note 9 Pro для Європи: характеристики та ціна смартфонів

Коли компанія Xiaomi провела презентацію двох смартфонів – Redmi Note 9 Pro та Redmi Note 9 Pro Max приблизно місяць назад, в ході якої жодного слова не було сказано про так очікуваний багатьма користувачами модуль NFC, велика кількість фанатів поставила хрест на дев’ятій серії Redmi Note і вирішила чекати десятої. Як сьогодні вияснилось в ході європейської презентації цих моделей – даремно, але давайте про все по порядку.

По-перше, варто знову пояснити заплутані назви смартфонів Redmi – Redmi Note 9 Pro Max, показаний в Індії місяць назад – це європейський Redmi Note 9 Pro, а індійський Redmi Note 9 Pro – це європейський Redmi Note 9S. Вони вийшли дуже схожими, але, окрім них, нам показали і повністю нову модель – Redmi Note 9.

Спершу варто обговорити Redmi Note 9S та Redmi Note 9 Pro, оскільки вони дуже схожі та мало чим відрізняються від індійських моделей, а про новинку вже потім.

Характеристики Redmi Note 9S та Redmi Note 9 Pro

 • Дисплей: 6.67” IPS FullHD+ Corning Gorilla Glass 5
 • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 720G
  ● Пам’ять: 4/64 ГБ, 6/128 ГБ (Redmi Note 9S), 6/64 ГБ, 6/128 ГБ (Redmi Note 9 Pro)
  ● Автономність: 5020 мАг, 22.5W швидка зарядка в Redmi Note 9S, 33W швидка зарядка в Redmi Note 9 Pro
  ● NFC: в Redmi Note 9S нема, в Redmi Note 9 Pro – є
  ● Камера: Основна на 64 в Redmi Note 9 Pro та на 48 МП в Redmi Note 9S, ультраширококутна на 8 МП 120 градусів, макро на 5 МП та датчик глибини сцени на 2 МП, фронтальна – 16 МП

Дисплей

Смартфони отримали однакову IPS-матрицю на 6.67 дюймів з частотою оновлення 60 Гц, роздільною здатністю FullHD+, і в цьому вони майже нічим не відрізняються від минулорічного Redmi Note 8 Pro, окрім фронтальної камери – вона тепер не у краплеподібному вирізі, а, на превеликй жаль, у круглому вирізі посередині дисплея (що взагалі незрозуміло, оскільки в молодшій моделі Redmi Note 9 все нормально – він у лівому верхньому куті).

Чіпсет

Обидва смартфони отримали Snapdragon 720G, який, судячи по тестах, показує себе майже так само, як минулорічний Snapdragon 730, що здивувало багатьох користувачів – для чого, мовляв, було випускати чіпсет з такою самою потужністю, але нижчим індексом.

Автономність

З нею все в порядку, оскільки акумулятора на 5020 мАг явно повинно вистачити навіть найбільш активним користувачам на день-півтора, а швидка зарядка, звичайно, більше втішила в Redmi Note 9 Pro, але й у молодшій непогана (33W і 22.5W відповідно). Вони повинні заряджати смартфони приблизно за годину та півтори години відповідно.

NFC

Для багатьох це настільки важливий параметр, що в цьому випадку я навіть виніс його в окремий пункт. Так, молодша версія не отримала NFC, і через це ризикує провалитися в продажі на європейському ринку. Адже справді, кому в наш час потрібен смартфон без функції безконтактної оплати.

Камера

Redmi Note 9 Pro отримав основну камеру на 64 МП, а Note 9S – на 48 МП, а всі решта модулі в них буквально співпадають. Не можна сказати напевно, в наскільки велику різницю це виллється, тому потрібно чекати перших тестів від реальних користувачів. Фронтальна камера на 16 МП повинна бути досить непоганою.

Ціни

Redmi Note 9 Pro буде доступний у двох версіях: 6/64 ГБ та 6/128 ГБ, які коштують 269 та 299 доларів відповідно, Redmi Note 9S – також, але поки відома ціна лише стандартної – 245 доларів.

Висновки

Redmi Note 9S вийшов досить прісним та нецікавим смартфоном, і на нього не варто звертати уваги як мінімум через відсутність модуля NFC. Старша версія – навпаки, досить цікава, але в топовій конфігурації пам’яті на 6/128 ГБ за 299 доларів вона виглядає особливо виграшно, бо 6/64 ГБ для смартфона з такою камерою вже справді малувато.

А що там з найпростішою моделлю – Redmi Note 9?

Тепер переходимо до огляду найсвіжішої новинки Redmi Note 9.

Характеристики Redmi Note 9

 • Дисплей: 6.53” IPS FullHD+ Corning Gorilla Glass 5
  ● Чіпсет: MediaTek Helio G85
  ● Пам’ять: 3/64 ГБ, 4/128 ГБ
  ● Автономність: 5020 мАг, 22.5W
  ● NFC: є
  ● Камера: Основна на 48 МП, ультраширока на 8 МП, макро на 5 МП, датчик глибини сцени на 2 МП, фронтальна на 13 МП

Дисплей

На відміну від старших моделей, Redmi Note 9 отримав менший дисплей діагоналлю 6.53” при збереженні тієї самої роздільної здатності, тобто показник PPI виріс. Тип матриці – IPS, частота оновлення – 60 Гц. Але те, що справді втішило і через що при виборі між Redmi Note 9S та Redmi Note 9 я б точно вибрав молодшу модель – фронтальна камера, розташована у верхньому лівому куті дисплея, а не зверху посередині, як у Redmi Note 9S та Redmi Note 9 Pro.

Чіпсет

Redmi Note 9 отримав новий чіпсет Helio G85, для якого це стало дебютом, оскільки перед тим про цю платформу тільки ходили чутки. Її не можна назвати найбільш технологічною, як мінімум, через застарілий техпроцес 12 нм, але варто врахувати, що смартфон отримав досить об’ємний акумулятор, і це перестане бути проблемою.

Поки невідомо, на яку потужність можуть розраховувати потенційні покупці, але він явно має показувати себе непогано, десь на рівні Snapdragon 712, враховуючи те, яку потужність нам показав минулорічний Helio G90T.

Автономність

Смартфон отримав такий самий акумулятор і таку саму швидкість швидкої зарядки, як Redmi Note 9S, але я б не розраховував на таку саму автономність, враховуючи відчутно більший техпроцес 12 нм. Через це смартфон буде тримати заряд менше, ніж старші моделі серії Redmi Note 9.

У будь-якому випадку через це не варто хвилюватись, оскільки навіть при більшому енергоспоживанні акумулятор на 5020 мАг забезпечить дуже достойну автономність – можна розраховувати на стабільний день роботи від одного заряду акумулятора при дуже активному використанні. Швидка зарядка, як в Redmi Note 9S, повинна заряджати смартфон від нуля до ста відсотків приблизно за півгодини.

NFC

Як і у випадку зі старшими модифікаціями, я виніс це в окремий пункт просто для того, щоб сказати “так, тут є модуль NFC”, і це досить дивно, враховуючи, що дорожча, і, по ідеї, просунутіша версія Redmi Note 9S його не отримала. Враховуючи це, нижчу ціну та камеру у лівому верхньому куті дисплея, я б точно між Redmi Note 9 та Note 9S вибрав саме молодшу модель.

Пам’ять

Redmi Note 9 буде доступний у двох варіантах – 3/64 ГБ та 4/128 ГБ, і я би зразу відмовився навіть від думки про покупку стандартної модифікації, оскільки 3 ГБ оперативної пам’яті для такого смартфона, ще й з оболонкою MIUI, яка не славиться ощадливим ставленням до оперативної пам’яті – дуже мало. Насправді й 4 ГБ малувато, але з цим ще можна жити.

Камера Redmi Note 9

Смартфон отримав майже такі самі камери, як Redmi Note 9S, відрізняється лише ширококутна камера (кут огляду складає не 120, а 118 градусів при такій самій роздільній здатності) та фронтальною камерою, яка не на 16 МП, а на 13.

У будь-якому випадку, для такого цінового сегменту набір камер виглядає дуже непогано, і якщо за ціну Redmi Note 9S він не надто вражає, то для Redmi Note 9 він виглядає цілком достатнім. Тут, знову ж таки, варто дочекатись перших тестів, і вже після їх публікації робити висновки. Поки що, “на папері”, все виглядає досить непогано.

Ціна

Redmi Note 9 буде коштувати 199 доларів за версію 3/64 та 249 доларів за 4/128 ГБ.

Висновки

Redmi Note 9 виглядає, як непоганий смартфон, лише у варіанті 4/128 ГБ. Може з’явитися логічне запитання – а чи не краще взяти Redmi Note 9S у варіанті 4/64 ГБ за таку саму ціну? На мою думку, ні. Тут і відсутність модуля NFC, і камера посередині дисплея, а не у верхньому лівому куті, та й внутрішньої пам’яті у нього менше за таку саму ціну.

Чи є сенс доплатити і взяти Redmi Note 9 Pro? Є, якщо ви готові доплатити 50 доларів і взяти версію на 6/128 ГБ, оскільки, на моє глибоке переконання, зараз, враховуючи роздільну здатність основної камери, не варто брати смартфон з об’ємом внутрішньої пам’яті менше 128 ГБ.


Не пропустіть