Xiaomi, OPPO і Vivo працюють над альтернативою AirDrop

Великі гравці китайського ринку об'єднуються для розробки технології бездротової передачі мультимедіа між своїми пристроями

Абсолютно несподівано для всіх Xiaomi, OPPO і Vivo сьогодні офіційно оголосили про створення крос-брендового альянсу. Об’єднавшись, компанії будуть працювати над можливістю прямої передачі файлів. Виробники заявляють, що після втілення цієї технології в життя їх смартфони зможуть обмінюватися файлами один з одним зі швидкістю до 20 Мбіт / с. Це буде реалізовано як функція операційної системи, яка працює без будь-яких сторонніх додатків.

AirDrop від Apple надзвичайно популярний серед користувачів iPhone, в основному через зручності і простоти використання. Однак реалізувати подібну функцію на Android було практично неможливо, адже операційна система використовується великою кількістю виробників, і кожен з них проектує смартфони по-своєму. Таким чином, подібне об’єднання китайських компаній уможливить безпроблемну передачі файлів між пристроями різних брендів.

Як повідомляють представники компаній в своїх соціальних мережах, обмін мультимедіа буде здійснюватися між смартфонами Xiaomi, OPPO і Vivo. Користувачі зможуть ділитися своїми фото, відео, документами, музикою та іншим. Очікується, що бета-версію нової технології ми побачимо вже до кінця цього літа.

В даний час саме ці три виробники займають майже 50% китайського ринку. Таким чином, подібне об’єднання може бути вигідним для всіх, і ми можемо припускати, що інші бренди теж до нього приєднаються. Наприклад, якщо на такий крок підуть Huawei і їх дочірній бренд Honor, це буде великою перемогою як для компаній, так і для користувачів.

До речі, не так давно дослідники кібербезпеки з компанії Hexway повідомили, що власники iPhone можуть втрачати особисті данні через використання AirDrop. Фахівці заявляють, що зловмисники можуть отримати доступ до вашого номера телефону і паролів, коли ви просто передаєте комусь фото або відео. Така вразливість була виявлена в iOS 10.3.1 і всіх більш свіжих версіях включаючи «бети» iOS 13. Крім цього, вона може бути присутня і на інших пристроях Apple, а не тільки на смартфонах.


Не пропустіть