WWDC 2021 – що Apple показали на конференції?

Компанія Apple розпочала конференцію для розробників WWDC, на якій показала свої нові рішення. Очікувано, компанія показала нові версії своїх операційних систем для різних типів пристроїв – iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, macOS Monterey, а також розповіла про оновлення для Apple Home та App Store.

iOS 15

У першу чергу нам розповіли про нову версію операційної системи для смартфонів Apple – iOS 15. У першу чергу оновили FaceTime, покращивши звук та шумоізоляцію, додавши функцію відображення у вигляді сітки, можливість стрімити музику з Apple Music у дзвінку FaceTime та фішку “картинка в картинці”. Крім цього, FaceTime стане доступним для Android та Windows у вигляді веб-версії, щоправда, без деяких фішок.

У iOS 15 є багато нововведень: “Підсумок сповіщень”, функція “Живого тексту” (можливість сканувати текст, у тому числі написаний від руки, та перекладати його), можливість розпізнавання об’єктів на фото та оновлений Spotlight, Apple Wallet з UWB. Крім цього, оновлення отримав додаток погоди, Apple Maps з AR-маршрутами та інші, менш значні оновлення.

iPadOS 15

У операційній системі для планшетів Apple також додала багато нових фішок. У системі з’явилося багато нових віджетів, причому тепер їх можна розташовувати у будь-якому місці. Також у iPadOS додали бібліотеку додатків, і загалом багатозадачність вивели на набагато кращий рівень, додавши можливість гнучкіше регулювати розмір вікон та взаємодію з ними. Також зросли можливість для створення нотаток.

Також компанія додала у iPadOS перекладач, можливість автоматичного перекладу по всій системі та функцію Swift Playgrounds (це навчальна програма для розробки додатків на iPad за допомогою операційної системи Swift). Крім цього, Apple попрацювала над фішками приватності (загалом приватності та охороні здоров’я Apple присвятила справді багато уваги, і нові системи стали найбільшим проривом у цьому плані).

watchOS 8

У цьогорічних оновленнях Apple дуже зосередила увагу на фішки, пов’язані з відстеженням здоров’я, і дуже цікавою фішкою стали сповіщення про здоров’я. Особливо корисний у цьому плані Apple Watch з watchOS 8, який дозволяє відстежувати багато показників людського тіла та повідомляти про це користувача.

Apple відчутно покращила додатки Фото, Scribble (у ньому є підтримка GIF) та багато інших. Також слід звернути увагу на підтримку нових “портретних” циферблатів, оновлення Fitness Plus на watchOS та можливість використання Apple Crown при введенні тексту для пересування по ньому.

Apple Home

Після цього нам розповіли про нововведення в систему розумного дому Apple. Відтепер можна вибірково отримувати персоналізовані рекомендації не лише зі своїх профілів, але й з профілів інших користувачів (нагадаємо, що на Apple TV є підтримка багатьох користувачів). На HomePod Mini з’явиться підтримка Lossless Audio в Apple Music.

Слід також звернути увагу на те, що відтепер голосовий асистент Siri буде працювати з девайсами від інших виробників – так, підтримка вже анонсована для Ecobee. У Apple Watch тепер буде функція інтеркому з можливістю говорити по відеодомофону.

macOS Monterey

Комп’ютерній операційній системі Apple також приділила багато уваги. Відтепер можна використовувати ту саму мишу з клавіатурою для iPad та Mac. У випадку, якщо ваш iPad біля Mac, ви буквально будете бачити, як курсор пересувається між Mac та iPad. Також між Mac та iPad працює функція drag and drop.

Також у Mac з’явилася підтримка AirPlay. Для багатьох додатків та системи в цілому стануть доступними швидкі дії (Shortcuts), які ми раніше бачили у мобільних операційних системах Apple. Поштовий клієнт та браузер Safari також були оновлені та отримали нові фішки та вигляд, а для Safari в iOS та iPadOS з’явилися розширення.

App Store

У самому кінці Apple вирішила розповісти про оновлення для App Store. У магазині з’явилася можливість протестувати додаток до завантаження, можливість додавати нові живі події розробникам додатків, сповіщення про які будуть відображатися в самому магазині, та багато іншого.

Дуже важливим нововведенням став Xcode Cloud – це можливість розробникам створювати додатки, використовуючи хмарні обчислення замість власних потужностей. Xcode Cloud стане доступним вже восени, а сьогодні сервіс стартує в рамках обмеженої бета-версії.


Не пропустіть