Виявлено новий вірус, що краде дані ваших карт та скани обличчя з телефону

Експерти з Group-IB виявили новий вірус під назвою GoldPixaxe, який спрямований на користувачів iPhone та Android- смартфонів. Цей шкідливий софт маскується під звичайні програми та змушує користувачів передавати свої персональні та біометричні дані зловмисникам, пише Tom’s Guide.

На відміну від Android, де подібні трояни зустрічаються досить часто, GoldPixaxe – перший у своєму роді вірус для iOS, який націлений на викрадення біометричних даних користувачів.

Представники Group-IB підкреслили, що викрадені біометричні дані використовуються для створення фальшивих ШІ-персонажів, які потім можуть видавати себе за справжніх користувачів та отримувати доступ до їхніх банківських рахунків.

Більшість жертв цього трояна знаходяться у В’єтнамі та Таїланді, проте є ознаки поширення атак на інші регіони. Фахівці вже проінформували Apple про деталі цього вірусу.

Поки розробники софту працюють над усуненням загрози, експерти радять усім активувати на своїх пристроях режим блокування, який обмежує функціональність деяких додатків. Крім того, з виходом iOS 17.3 було додано функцію під назвою Stolen Device Protection (“Захист вкраденого пристрою”), яка дозволяє захистити дані у разі крадіжки iPhone.

Джерело Politeka

Не пропустіть