Всесвітній павутині 50 років: як все починалося

Рівно 50 років тому, у 1969, відбулася перша у світі цифрова передача даних через систему ARPANET, що є попередником сучасного інтернету.

Як відомо, все почалося зі створення Агентства передових дослідницьких проектів ARPA, яке американці побудували у відповідь на запуск радянського супутника. Саме ARPA можна завдячувати за створення ARPANETу.

Перша цифрова передача даних була здійснена за допомогою двох терміналів, віддалених один від одного на 600 км. 29 жовтня 1969 року перебуваючи поряд з терміналом у Каліфорнійському університеті аспірант Чарлі Клайн надіслав повідомлення з текстом «login» вченому Біллу Дювалль, що знаходився в Стенфордському університеті.

Після першої успішної передачі даних, мережу ARPA поширили на комп’ютери в Каліфорнійському університеті, в Санта-Барбарі та в Університеті Юти. В 70-х та 80-х роках ARPANET сягнув вершини популярності, адже переважна більшість урядових та академічних комп’ютерів було під’єднано до системи. Пізніше концепції, розроблені в ARPANET, було застосовано для створення Інтернету.

Джерело 3dnews

Не пропустіть