Влада США скасувала санкції відносно Huawei

Міністерство торгівлі США дозволило Microsoft постачати програмне забезпечення компанії Huawei. Раніше на цьому тижні президент США Дональд Трамп заявив, що деяким американським компаніям буде дозволено відновити торговельні відносини з китайським телеком-гігантом. Таким чином буде знято частину заборон, встановлених щодо співпраці з Huawei близько півроку тому.

За даними Reuters, Міністерство торгівлі США вже видає деяким американським компаніям ліцензії, що дозволяють постачати Huawei різні продукти. Влада США отримала близько трьохсот запитів на видачу таких ліцензій, половина з них була розглянута, і по половині з них було видано дозвіл. Таким чином, співпраця з Huawei вже можуть відновити близько 75 американських компаній.

В даний час невідомо, які продукти дозволено поставляти Huawei, компанії, яка лідирує з продажу телекомунікаційного обладнання і займає друге місце по продажах смартфонів у світі. Джерело, знайоме з ситуацією, стверджує, що Huawei тепер може закуповувати в США компоненти для смартфонів, а також неелектронні компоненти.

Аналітик Wedbush Securities Ден Айвз вважає, що Microsoft було дозволено надавати Huawei ліцензії на установку операційної системи Windows на ноутбуки і комп’ютери.

Huawei очікує, що влада США дозволять Google продовжити надавати Huawei ліцензію на використання своїх сервісах в Android. Huawei не відмовилася від Android і як і раніше випускає смартфони з цією операційною системою, але тепер не може встановлювати на них додатки Google (наприклад, Play Маркет, Chrome і Gmail). Втім, Huawei успішно обходить цю заборону, випускаючи нові моделі смартфонів, які визначаються як ті, що були випущені до того, як заборона набула чинності.

Послаблення Міністерства торгівлі США щодо Huawei можуть бути пов’язані з надіями Трампа укласти з Китаєм торгову угоду і знизити митні збори з обох сторін. Сенатори звернулися до Трампа і попросили адміністрацію президента дозволити видавати ліцензії на співпрацю з Huawei для всіх продуктів, які не становлять загрози для національної безпеки.

Джерело Reuters

Не пропустіть