Вірус з Google Play завантажили на більш ніж 100 млн смартфонів

Буквально вчора в цьому ПО був виявлений небезпечний вірус, який, на жаль, встановили на більш ніж 100 млн смартфонів. Якщо вдуматися в цю цифру, то виходить, що його могли встановити на свої телефони 2/3 від усіх жителів України. Звичайно, небезпечне шкідливе програмне забезпечення на свої смартфони, що працюють на Android, встановили не тільки українці, а й громадяни сотень інших країн світу, тому всі 100 млн чоловік рівномірно розподілилися по всьому світу. Про виявлений вірус в магазині Google Play повідомила «Лабораторія Касперського», яка сповістила про це американську корпорацію, а вона, в свою чергу, оперативно відреагувала на таку «знахідку», слідом за чим заблокувала розробника і його ПО.

Втім, це не скасовує того факт, що тепер більш ніж 100 млн смартфонів заражені цим шкідливим програмним забезпеченням. Зробити його таким популярним розробникам вдалося за рахунок фейкових відгуків, які вони постійно писали, а разом з тим з просуванням в топ і в рекомендації всередині магазину Google Play. Шкідливою виявилася програма CamScanner, яка призначена для перекладу фізичних документах, надрукованих на папері, в цифровий електронний вигляд. Точно таке ж ПО від цього самого розробника також було доступно під назвами Scanner to scan PDFs і CamScanner – Phone PDF Creator, і всі такі заражені вірусом.

Йдеться про вірус під назвою Trojan-Dropper.AndroidOS.Necro.n, який викачує з віддаленого сервера додаткові елементи, а потім, використовуючи надані програмою дозволи, він їх встановлює такі на смартфони. Після цього творці додатка CamScanner отримують можливість по команді виконувати різні дії на заражених мобільних пристроях, починаючи від перенесення всіх особистих даних в руки третіх осіб, і закінчуючи оформленням платних підписок. Крім того, ці програми здатні займатися Майнінгом криптовалюти і показувати рекламу у всіх програмах поспіль. Щоб позбутися від зловредів потрібно видалити ці програми, а потім перевірити свій смартфон на базі Android будь-яким відомим антивірусом, причому можна навіть безкоштовним.


Не пропустіть