Відомий вчений припустив існування штучного інтелекту зі свідомістю

У штучного інтелекту вже зараз досить широкі можливості – від гри у кіберспортивні дисципліни краще за людину до самостійного написання програмного коду. Зараз один з провідних дослідників у сфері дослідження штучного інтелекту, Ілля Суцкевер, написав у Twitter, що вважає можливим існування штучного інтелекту зі зачатками свідомості.

Серед спеціалістів (і не лише) таке ствердження викликало неоднозначну реакцію. Так, за словами незалежного соціотехнолога Юргена Гойтера, така точка зору нереалістична і є просто рекланим ходом. Дослідник у сфері ШІ Тобі Уолш висловив невдоволення, адже кожен раз після таких спекулятивних заяв слід довго йде обговорення неактуальних тем.

Окрім цього, невдоволення такими висловлюваннями у тій чи іншій формі висловили Валентіно Зокка (експерт по Deep Learning та віце-президент Citi), а також Леон Держинскі, доцент Університету інформаційних технологій Копенгагена. Слід також зазначити, що Суцкевер не навів жодних доказів своїх слів, але є припущення, що він мав на увазі масштабні нейромережі, такі як GPT-3 (текстовий генератор на базі штучного інтелекту, що створює понад 4.5 мільярда слів на день).


Не пропустіть