Відключено великий піратський сервер. На ньому були майданчики з України

У Нідерландах знищили онлайн-плеєр Moonwalk, який використовували близько 80% піратських кінотеатрів російськомовного інтернету, в тому числі і ті, що працювали в Україні – HDrezka, Baskino, ГідОнлайн, Kino Go та інші, повідомляє ЛІГА.net.

В операції брали участь представники Голландського фонду захисту авторських прав BREIN, ACE (Альянс креативності та розваг) і MPAA (Американська асоціація кінокомпаній), повідомляє Torrentfreak.

Онлайн-плеєр припинив працювати 18 жовтня. Тоді ж на всіх піратських кінотеатрах, де був вбудований Moonwalk, припинили відтворюватися всі фільми і серіали, а замість цього з’явилися повідомлення про аварію в датацентрі.

Повідомляється, що база даних Moonwalk містила 26 000 фільмів і більше 10 000 телешоу.

Так як плеєр не тільки програвав контент, але і зберігав його, після закриття Moonwalk на багатьох нелегальних потокових сайтах став недоступний перегляд фільмів і серіалів. Імена власників Moonwalk не розкриваються, але відомо, що більшість в команді розробників – російськомовні.

За оцінками експертів, ТОП-50 сайтів з Moonwalk відвідали близько 89 млн унікальних користувачів 395 млн раз. Загальна кількість втрати прибутку правовласників налічується в сотнях мільйонах доларів.

За даними експертів, систему Moonwalk запустили в 2013 році. За кожну тисячу переглядів Moonwalk платив сайтам по $ 0,6. Як і більшість інших піратських онлайн-кінотеатрів, проект заробляв на рекламі.

Moonwalk повідомив, що він “ніколи не запрацює знову”, але “пірати” навряд чи здадуться. Вже зараз нелегальні онлайн-кінотеатри ставлять інші плеєри, яких загалом нараховується близько 15. Деякі інші сайти пропонують користувачам завантажити фільми і серіали через торрент-трекери, або заливають відео на заборонені в Україні “Однокласники” чи “Видео Mail.ru”.


Не пропустіть