Відео: перший запис повного сонячного затемнення, зроблений понад 100 років тому

Запис зроблено в травні 1900 року, але тільки зараз його реставрували в 4K і виклали на YouTube

Британський інститут кіно (BFI) спільно з Британським королівським астрономічним співтовариством (BAA) відновили перший запис повного сонячного затемнення, яке відбулося в 1900 році. Фахівці BFI зуміли реставрувати старий відеоматеріал, що зберігається в національному архіві астрономічної спільноти, перевівши кожен кадр в 4K.

Відео виклали на YouTube, тепер воно є частиною колекції BFI і доступно всім бажаючим. Вперше затемнення Сонця вдалося зафіксувати на камеру ілюзіоністові Невіль Маскелін (Nevil Maskelyne), який 28 травня 1900 року перебував в Північній Кароліні в рамках експедиції BAA. Дивно, але він зумів не зіпсувати техніку, використавши спеціальний телескопічний адаптер для своєї камери, що захищає чутливий шар фотоплівки від яскравого світла.


Це була друга спроба Маскелайна зняти затемнення, перша була зроблена в 1898 році в Індії, але тоді плівку викрали під час його повернення додому. Таким чином ілюзіоніст хотів показати, як магія переплітається з наукою, демонструючи на своїх виступах самий вражаючий на той час природний феномен.

З тих пір запис зберігається в архіві BAA. Сьогодні реставрована версія самого найстаршого фільму, в якому показано повне сонячне затемнення, була продемонстрована в штаб-квартирі Королівського астрономічного співтовариства в рамках заходу, присвяченого сторіччю затемнення 1919 року. Його фрагмент тривалістю трохи більше 1 хвилини також опублікований на YouTube, правда тільки в 720p.


Не пропустіть