Вчені знайшли спосіб спілкуватися з людьми, які сплять

Грань між світом снів і реальністю може бути тонша, ніж ми думали. Вчені з чотирьох країн стверджують, що вони дізналися, як можна спілкуватися з людьми під час того, як вони бачать сновидіння.

Когнітивний нейробіолог і автор дослідження Кен Паллер і його колеги з Північно-Західного університету в Чикаго вже багато років вивчають зв’язок між сном і пам’яттю. Прийнято вважати, що сон має вирішальне значення для надійного зберігання спогадів, створених протягом дня. Але до сих пір мало що відомо про цей процес і про те, яку роль в ньому можуть грати сни.

«Ми досліджуємо сновидіння, щоб дізнатися більше про те, чому люди їх бачать і як вони можуть бути корисні для розумової діяльності, — сказав Паллер Gizmodo. — Ми припускаємо, що сновидіння можуть бути корисні для функції пам’яті».

Одна з причин, по якій важко зрозуміти сновидіння, полягає в тому, що більшості з нас важко повністю згадати свої сни після пробудження, не кажучи вже про те, щоб переказувати їх іншим. Але Паллер і його команда довгий час експериментували зі спробами спілкуватися зі сплячими.

Всього в дослідженні взяли участь 36 добровольців. За 57 сеансів сну сплячі успішно змогли просигналізувати про те, що вони увійшли в усвідомлену фазу сну — в 26% випадків вони рухали очима. З 158 раз, коли дослідники намагалися спілкуватися з усвідомленим сновидцем, вони отримали правильну відповідь хоча б на одне питання в 18% випадків. Тим не менш, найчастіше — в 60% випадків — сновидец ніяк не реагував на питання.

Після пробудження деякі учасники експерименту пам’ятали, що чули питання уві сні.

Джерело gizmodo

Не пропустіть