Вчені знайшли екзопланету, придатну для життя людини

Причому відкрили саму планету досить недавно - близько 5 років тому

У науковому журналі Astrophysical Journal Letters була опублікована стаття з результатами свіжих досліджень астрономів – вони провели аналіз всіх доступних параметрів екзопланети K2-18b, після чого прийшли до висновку, що на ній можуть бути абсолютно всі умови для існування життя земного типу.

Таким чином, вчені нарешті зуміли знайти планету, яка може вважатися придатною для життя людини. Але почалося все досить давно – в 2015 році фахівці виявили планету K2-18b на відстані близько 124 світлових років від Землі. Її радіус і маса були в кілька разів більші, ніж у нашої планети. Надалі вченим вдалося з’ясувати, що в атмосфері планети присутня значна кількість водяної пари. Саме це відкриття стало першим в історії, коли вчені зуміли знайти екзопланету з водною атмосферою, що знаходиться в зоні населеності.

Водяна пара була виявлена в атмосфері цілого ряду екзопланет, але навіть якщо планета знаходиться в зоні життя, це не обов’язково означає, що на поверхні існують придатні для життя умови. Щоб визначити перспективи населеності, важливо отримати єдине розуміння внутрішніх і атмосферних умов на планеті, зокрема, чи може існувати на поверхні рідка вода“, – розповів керівник дослідження Ніккі Мадхусудхан.

Не пропустіть