Вчені виявили в організмі людини раніше невідомі клітини

Вони можуть бути небезпечними.

Вчені з США виявили в організмі людини вид клітин, який був раніше невідомий науці. Ці клітини назвали Х-лімфоцитами, тому що вони схожі на звичайні лімфоцити – можуть функціонувати так само і викликати діабет.

За словами дослідників, на десять тисяч білих кров’яних клітин припадає близько семи імунних клітин Х. При цьому вони здатні зіграти велику роль у розвитку аутоімунних реакцій.

При діабеті першого типу імунна система починає руйнувати бета-клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. Важливу роль в патологічному процесі відіграє білковий комплекс, названий головним комплексом гістосумісності (ГКГС).

ГКГС розташовується на поверхні імунних клітин і зв’язується з антигенами – чужорідними речовинами. У такому вигляді антигени презентуються Т-лімфоцитам, які починають знищувати заражені клітини і стимулюють інші типи лімфоцитів для боротьби з інфекцією.

У випадку з діабетом першого типу ймовірним антигеном стає інсулін. У той же час показано, що ГКГС слабо зв’язується з інсуліном, що в теорії не повинно викликати сильну імунну реакцію.

Результати нового дослідження показали, що імунні клітини Х володіють рецепторами Т-лімфоцитів і В-лімфоцитів, які відіграють важливу роль в презентації антигену Т-клітинам. Х-клітини примушують лімфоцити, атакуючі бета-клітини, ділитися з великою швидкістю, що багаторазово підсилює аутоімунний процес. Однак поки не ясно, що саме викликає цей процес.

Джерело livescience.com

Не пропустіть