Вчені винайшли наноботів, здатних працювати нескінченно

Однак їх неможливо використовувати на практиці в даний момент, оскільки вони пересуваються тільки по прямій

Вчені вже давно зрозуміли, що в медицині можна використовувати не тільки великих роботів, але і мініатюрних. Безліч проектів «роботів-таблеток», «роботів-доставщиків» та інших з’явилося за останні роки.

Однак однією з головних проблем, досі не вирішених, залишається знайти для них джерело живлення. Адже до мініатюрних роботів, які повинні переміщатися по кровоносних судинах людини, точно не підключиш велику батарею. Тепер же ця проблема може бути вирішена завдяки дослідникам з Технологічного інституту Джорджії (Georgia Institute of Technology).

Нова розробка вчених — крихітні «роботи-щетинки», які рухаються за рахунок вібрації з різних джерел, будь то ультразвук або сусідній динамік. Хитрість полягає в тому, щоб з’єднати крихітний п’єзоелектричний привід з полімерним корпусом, надрукованим, до слова, на 3D-принтері, щетиноподібні ніжки якого нахилені для переміщення в певному напрямку в резонансній реакції на вібрації.

Розміри робота становлять всього 2 мм в довжину, вага – 5 мг. При цьому вони можуть пересуватися зі швидкістю близько 8 мм в секунду. Приводи виготовлені з цирконата-титанату свинцю, який може перетворювати напругу в вібрацію під час руху або навпаки, якщо їм необхідно живити датчики.

Однак у нової розробки Технологічного інституту Джорджії є один істотний недолік, через який вона не буде дуже корисною в поточному вигляді. Справа в тому, що дані роботи можуть рухатися тільки в одному напрямку і без корисного навантаження. Проблема з рухом може бути вирішена шляхом об’єднання роботів в групи, щоб вони реагували на різні частоти. Також в плани вчених входить розробка подібних роботів, які зможуть стрибати і плавати.


Не пропустіть