Вчені винайшли абсолютно новий матеріал для збірки смартфонів

Як не крути, а прогрес не стоїть на місці

У європейському журналі European Polymer Journal було опубліковано матеріал, в якому професор Уейн Хайес з Університету Редінга продемонстрував свою нову розробку – адгезив, здатний відклеюватися по спеціальній команді. На думку експертів, даний винахід дасть можливість без проблем розбирати електронні пристрої, щоб у подальшому їх можна було відправити на переробку.

Нововинайдений клей відмінно взаємодіє як з полівінілхлоридними поверхнями, так і з металевими, скляними і, що дивно, дерев’яними. А для того, щоб зв’язуюча речовина втратила свою “клеючу” властивість, її достатньо піддати впливу змінного магнітного поля певної частоти. Завдяки цьому методу наночасточки речовини будуть швидко коливатися і відклеюватися протягом 30 секунд.

Що цікаво, автор розробки окремо відзначив, що магнітні поля подібного типу практично не зустрічаються у реальному житті, в зв’язку з чим у потенційних виробників смартфонів, що використовують такий “клей” не повинно бути занепокоєнь щодо надійності зчеплення їхніх пристроїв.

Джерело Science Direct

Не пропустіть