Вчені розповіли, як шкодить грунту мікропластик

Черви збільшують кількість поживних речовин в грунті, і будь-які перешкоди їх діяльності можуть завдати серйозної шкоди біорізноманіттю.

Всі знають, як сильно шкодить пластик океану і морським істотам. Та нові дослідження стверджують, що не тільки океан страждає – від мікропластику забруднюється грунт. В результаті він стає менш родючим. Про це розповіли вчені з Університету Англії Раскін.

Зокрема, мікропластик затримує зростання черв’яків. З огляду на роль цих тварин в насиченні грунту поживними речовинами, будь-яка перешкода їх діяльності може мати серйозний негативний вплив на цілі екосистеми і перешкоджати росту культур, якими харчується людина.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі «Environmental Science and Technology», вплив пластику, який зазвичай використовують при виробництві пляшок і пакетів, призвів до того, що дощові черв’яки втратили 3,1% своєї ваги за 30-денний період.

За той же період дощові черв’яки в грунті без пластику збільшили свою масу на 5,1%.

Це викликає занепокоєння, оскільки черв’яки є «інженерами екосистем»: вони поглинають мертві органічні речовини, поліпшують структуру ґрунту, сприяють дренажу і навіть запобігають ерозії.

Якщо черв’яки втрачають масу і відстають у рості, це може серйозно зашкодити біорізноманіттю. Дослідники поки не знають конкретних причин, за якими мікропластик змушує черв’яків втрачати вагу. Можливо, реакцію дощових черв’яків на пластик можна зіставити з тими ж механізмами у водних черв’яків, які раніше вже були вивчені. У водних черв’яків мікропластик викликає обструкцію і подразнення травного тракту, через що тваринам стає важче поглинати поживні речовини, а їх зростання сповільнюється.

Будь-яке забруднення, яке впливає на здоров’я дощових черв’яків, може негативно відбитися на інших аспектах грунтової екосистеми, наприклад, на рості рослин.

Джерело Environmental Science and Technology

Не пропустіть