Вчені довели, що на одному з супутників Юпітера є рідка вода

Це підтверджує, що на супутнику може бути життя.

Хоча в розмовах про можливе життя в нашій сонячній системі ставки в основному роблять на Марс, в останні роки вчених привертає Європа – четвертий за величиною супутник Юпітера. Неодноразово висловлювалося припущення, що під товстою кіркою льоду ховається океан. Якщо в ньому також є джерело енергії (наприклад, гідротермальні джерела) і хоча б кілька хімічних елементів, цього може бути достатньо для функціонування найпростіших форм життя.

Довгий час у цій теорії не було підтверджень, однак зараз у астрономів вперше з’явилися серйозні докази на користь своєї здогадки. В атмосфері супутника вдалося зафіксувати викид водяної пари. Згідно публікації в Nature Astronomy, це підтверджує, що під поверхнею Європи є вода.

Як пише Лукас Паганіні, планетолог НАСА, «Базові хімічні елементи і джерела енергії, дві з трьох умов для розвитку життя, є у багатьох місцях нашої сонячної системи. Однак третя – рідку воду – неймовірно складно знайти за межами Землі. Хоча рідку воду безпосередньо спостерігати поки не вдалося, водяна пара – вже серйозний крок вперед.»

Багато що з того, що ми знаємо про Європу, отримано з автоматичного зонда «Галілео», який вивчав Юпітер і його супутники в 1995 – 2003 роках. Одним з головних відкриттів стало дивна поведінка магнітного поля Юпітера. На підставі зібраних даних учені припустили, що на Європі може бути рідина, яка виступає в ролі провідника – наприклад, солона вода, – яка і втручається в магнітне поле планети.

Джерело https://www.nature.com/articles/s41550-019-0933-6

Не пропустіть