В Україні представили передову техніку для медичної евакуації

В Україні відбулися демонстраційні випробування новітньої техніки медичної евакуації для західних партнерів. Про це повідомляє «Мілітарний».

Роботизовані платформи на службі життя

На заході презентували інноваційні роботизовані платформи, здатні вивозити поранених з-під обстрілів. Мета показу — продемонструвати західним партнерам, що українські виробники можуть виготовляти високотехнологічну техніку для медичної евакуації, і закликати їх підтримати ці розробки.

Наземні дрони та безпілотники

На виставці представили наземні дрони Rys PRO, Mule та TerMIT, які можуть евакуювати поранених, залишаючись під контролем оператора на безпечній відстані. Також показали кілька типів безпілотників VEPR. Модель KNLR-B VEPR призначена для доставлення вантажів на позиції, а версія KNLR-E VEPR оснащена візком для перевезення поранених.
Медичні позашляховики та бронемашини

Іноземним партнерам продемонстрували медичні позашляховики українського виробництва. Особливу увагу привернула медична евакуаційна машина на базі бронемашини «Козак». Цю машину у санітарній версії представила компанія «Практика» у 2023 році. Оригінальна бронемашина та її медична версія побудовані на доопрацьованому шасі американського позашляховика Ford F550 з колісною формулою 4×4.


Санітарні автомобілі «Богдан-2251»

Серед інших санітарних машин було показано «Богдан-2251» на шасі Great Wall Wingle 5. Перші десять автівок передано до ЗСУ у квітні 2017 року, а з 2017 по 2019 рік компанія «Богдан Моторс» випустила понад дві сотні таких санітарних автомобілів.


Не пропустіть