В Німеччині встановили автомати, які купують користовані смартфони: як це працює

Пристрій оцінює старий гаджет і видає купон на придбання нової техніки.

Відразу на території декількох федеральних земель Німеччини були встановлені автомати з придбання мобільних телефонів. Установкою займались, перш за все, великі магазини електроніки. В автоматі встановлені електронні і візуальні датчики, що розпізнають модель телефону. Також автомат може визначати стан пристрою, після чого на екрані з’являється сума, в яку оцінений смартфон.

За старий Samsung Galaxy S9, наприклад, можна отримати близько 203 євро. Якщо зазначена цифра влаштовує, продаж досить схвалити простим натисканням кнопки. Автомат при цьому видасть на цю суму спеціальний купон, який потім можна буде використовувати для придбання техніки в мережевих магазинах.

Утилізувати вкрадений мобільний не вдасться. Автомат шукає телефон в базі викрадених гаджетів за спеціальним ідентифікаційним номером. Крім того, при оформленні операції треба буде вказати особисті дані, а при подальшій купівлі нової техніки показати на касі не тільки сам купон, а й паспорт.

Як підрахували в цифровій асоціації Bitkom, у шафах і ящиках у німців припадають пилом близько 124 млн старих смартфонів. Це – справжнісінький «склад» дорогоцінних металів. При утилізації з усієї цієї гори мобільних можна витягти більше 1000 тонн міді, 487 тонн кобальту, 33 тонни срібла, три тонни золота і одну тонну паладію. Компанії, які встановили нові автомати, радять швидше розлучатися з марними гаджетами.

Джерело dw-world.de

Не пропустіть