В NASA планують політ до Церери

Агенство виділило гроші на аналіз концепцій майбутніх планетарних місій. Результати «конкурсу» будуть опубліковані в 2023 році в десятирічному огляді.

Як відомо, у Сонячній планеті є дуже багато планет і інших об’єктів, – всі з них хочеться дослідити вченим. Одним з трішки досліджених є Марс, але дослідників також цікавлять супутники Сатурна і Юпітера. На це все потрібні можливості і гроші. Тому в НАСА складають план робіт кожні десять років. В них визначаються терміни виконання найпріоритетніших місій.

Останній такий документ був опублікований в 2013 році. Наступний буде викладений в 2023-му.  Саме для цього NASA почало виділяти гроші на дослідження концепцій польотів до об’єктів Сонячної системи вже сьогодні.

І хоча повний огляд ще не готовий, тези доповідей, які будуть представлені керівництву NASA, доступні для читання. Варто зазначити, що не всі місії, згадані в огляді, здійсняться.

У документі 2013 року, наприклад, висувався концепт місії на Марс з посадкою на планеті марсохода MAC-X.

Однак програма не була схвалена, тому здійснити її не вдалося. Але місія Europa Clipper, опублікована в тому ж огляді, була прийнята керівництвом, і зараз йде підготовка до її здійснення в 2020-х роках.

У тезах, представлених на розгляд NASA, міститься багато цікавих концепцій планетарних досліджень. Одна з них – політ до Церери, найбільшого об’єкта Головного поясу астероїдів. На ній була виявлена ​​вода – як в рідкому вигляді (при виверженні гейзера на поверхні), так і в твердому стані.

Раніше космічний апарат Dawn провів на орбіті цього об’єкта більше трьох років, збираючи дані. І хоча місія отримала досить відомостей про Цереру, їх все одно недостатньо для відповіді на питання про будову верхньої частини кори карликової планети, її походження і населеності в минулому.

Тому дослідники з Лабораторії реактивного руху NASA пропонують відправити до Церери нову місію, яка буде включати посадку на неї і забір ґрунту.

Інша цікава програма пов’язана з нашою найближчою сусідкою – Венерою. Через агресивні умови на планеті посадка на неї до сих пір закінчувалася погано для космічних апаратів. Тим часом у вчених назріло багато питань щодо будови Венери і її еволюції. Крім того, астрономи пропонують агенству відправити місії на супутник Сатурна Енцелад і на Нептун.

Джерело nspires.nasaprs.com

Не пропустіть