В Huawei хочуть заробити на продажу своїх 5G-технологій

Та американо-китайська війна, схоже, може цьому завадити

Жень Чженфей, головний директор компанії Huawei повідомив про те, що вони збираються серйозно розглянути можливість перепродажу доступу до розроблених ними 5G-технологій. Йдуться про ті технології, що розміщені за межами азіатського ринку.

Повідомляється, що покупці будуть самостійно блокувати доступ до створених продуктів і змінювати ключові елементи їх.

Покупець, який оплатив доступ до технології, отримає можливість доступу до ліцензій, патентів, технічних креслень висхідного коду та інших документів 5G-технологій. Потім код буде покупцем змінюватись на власний розсуд.

Це означає, що ні Huawei, ні уряд Піднебесної не матимуть навіть гіпотетичного контролю над будь-телекомунікаційною інфраструктурою, побудованою з використанням обладнання, виробленого новою компанією.

Huawei також зможе продовжити розвиток наявних 5G-технологій відповідно до власних планів і стратегії. Сума, яку доведеться заплатити потенційному покупцеві за доступ до технологій Huawei, не розголошується.

У повідомленні йдеться про те, що китайська компанія готова розглянути пропозиції західних компаній. В ході інтерв’ю пан Чженфей зазначив, що отримані від цієї оборудки гроші дозволять Huawei зробити «великі кроки вперед». Вартість технологічного портфеля Huawei в сфері 5G може становити десятки мільярдів доларів.

Протягом минулої декади витратила не менше $2 млрд на дослідження і розробки технологій в сфері 5G.

«5G надає швидкість. Країни, які мають швидкість, будуть рухатися вперед швидко. Навпаки, в країнах, які відмовилися від швидкості і передових технологій зв’язку, може спостерігатися уповільнення економічного зростання », – сказав Жень Чженфей в ході інтерв’ю.

Незважаючи на те, що Huawei вдалося досягти чималих успіхів на ринках деяких західних країн, загострення американо-китайської торгової війни наносить дуже сильної шкоди компанії.

Уряд США не тільки забороняє співпрацювати з Huawei американським компаніям, але і змушує поступати аналогічним чином інші країни. В даний час американська влада веде кілька розслідувань діяльності Huawei, яка була звинувачена в крадіжці інтелектуальної власності та шпигунстві на користь уряду Китаю. Huawei категорично заперечує всі звинувачення США та інших країн, в тому числі ті, які ставлять під сумнів безпеку 5G-обладнання китайської телекомунікаційної компанії.

Джерело The economist

Не пропустіть