В Австралії знайшли мінерал інопланетного походження

Мінерал був виявлений понад півстоліття тому, але тільки зараз офіційно визнаний Міжнародною асоціацією мінералогів

В далекому 1951 році в невеликому австралійському місті Уеддерберне, який застав часи золотої лихоманки, був знайдений 210-грамовий осколок передбачуваного метеорита, що впав на Землю.

Протягом декількох десятиліть вчені намагалися розгадати таємницю цього каменю і лише недавно розкрили його вміст. У новому дослідженні, проведеному мінералогом Чи Ма (Chi Ma) з Каліфорнійського технологічного інституту, фахівці вивчили камінь і провели аналіз мінералу, який назвали едскоттітом (edscottite) в честь космохіміка і експерта з метеоритів Едварда Скотта з Гавайського університету.

Це рідкісна форма карбіду заліза, що раніше ніколи не зустрічалася в природі. З тих пір, як космічне походження метеорита було вперше виявлено, його чорно-червона порода була вивчена численними дослідницькими групами. Проте третя частина зразка залишається незайманою і зберігається в геологічних колекціях музею Museums Victoria. Аналіз решти показав наявність золота, заліза, а також більш рідкісних металів: камасита, шрейберзита, теніта і троіліта. У цей список можна офіційно включити і унікальний едскоттіт, походження якого на Землі ніколи раніше не було зафіксовано.

Тепер цей мінерал офіційно визнаний Міжнародною асоціацією мінералогів (IMA). Що стосується того, як цей осколок едскоттіта виявився в місті Уеддерберне, точної інформації немає. Однак, за словами планетолога Джеффрі Боннінга з Австралійського національного університету, мінерал міг утворитися в ядрі древньої планети, яка зіткнулася з астероїдом або іншою планетою.


Не пропустіть