Уряд США відклав заборону Huawei ще на три місяці

Це третя відстрочка санкцій проти китайської компанії. Тепер обмеження набудуть чинності 16 лютого 2020 року

Уряд США оголосив про чергове продовження тимчасової генеральної ліцензії для компанії Huawei. Міністерство торгівлі дозволило американським постачальникам продовжити вести торговельну діяльність з найбільшим китайським виробником і його дочірніми філіями, внесеними в економічний чорний список, ще протягом трьох місяців, до 16 лютого 2020 року.

Спочатку заборона була накладена в травні 2019 року через імовірну загрозу національній безпеці. Незабаром після цього Міністерство торгівлі США дозволив Huawei купувати деякі продукти американського виробництва, оголосивши про 90-денну відстрочку. За даними видання Reuters, нова відстрочка планувалася двотижневою, але бюрократичні проблеми змусили американський уряд переглянути рішення і продовжити ліцензію знову на три місяці.

«Продовження Тимчасової генеральної ліцензії [TGR] дозволить операторам зв’язку продовжувати обслуговування клієнтів в деяких з найвіддаленіших районів Сполучених Штатів Америки, які в іншому випадку залишилися б в тіні. Міністерство торгівлі продовжить строго стежити за експортом чутливих технологій, щоб гарантувати, що наші інновації та національна безпека не будуть поставлені під загрозу», – із заяви міністра торгівлі США Уїлбура Росса.

У своїй заяві Huawei повідомила, що «продовження не зробить істотного впливу на бізнес компанії в будь-якому випадку» і що «це рішення не змінює того факту, що до Huawei як і раніше ставляться несправедливо». Китайський виробник упевнений, що дії з боку уряду США завдали більше шкоди самій країні, ніж Huawei, особливо зашкодивши її американським партнерам.

Нагадаємо, в травні президент США Дональд Трамп підписав розпорядження, яке забороняє американським компаніям використовувати телекомунікаційне обладнання китайського виробництва, що представляє загрозу для національної безпеки. Розвиток подій відбувається на тлі дискусій між Сполученими Штатами Америки та Китаєм, спрямованих на досягнення довгострокової угоди про вирішення торгової війни, яка триває вже понад рік.


Не пропустіть