Українські розробники створили дрон, здатний транспортувати вантажі на відстані до 100 км

Українська компанія Arilogix презентувала нового дрона Hammerhead, що здатний перевозити вантажі на відстані до 100 кілометрів. Дрон використовує формат eVTOL (electric vertical takeoff and landing), що робить його унікальним в плані технічних характеристик. Розробники заявляють, що дрон є поєднанням потужності та швидкості літака, високої мобільності гелікоптера, а також компактності та керованості безпліотника.

За словами Віталія Колесніченка, засновника Airlogix, безпілотник здатний піднімати вантаж до 20 кілограм, завдяки чому може транспортувати найбільш різноманітні об’єкти, такі як набори швидкої медичної допомоги або промислові деталі. При цьому він здатний пролетіти 100 кілометрів на швидкості до 100 кілометрів на годину.

Ще однією дуже важливою перевагою є можливість вертикального зльоту, завдяки чому дрон підходить під дуже різні умови. Слід зазначити, що при посадці потрібна лише рівна ділянка 5 х 5 метрів. Завдяки використанню електричного двигуна дрон має нульові викиди, але потужності двигуна вистачає, щоб забезпечити вищезгадані характеристики.

Також ми почули від Віталія Колесніченка, що компанія Airlogix планує презентувати Hammerhead на великій профільній виставці Commercial UAV Expo Americas 2021. Що важливо, збірка дрона на території України є принциповою для компанії, і вже через два місяці компанія пообіцяла продемонструвати політ Hammerhead в українському небі.

Джерело itc

Не пропустіть