Учені заявили, що навчились робити шкіру людини прозорою: для чого їм це

Науковці Стенфордського університету розробили революційний метод, який дозволяє зробити тканини людського тіла прозорими для видимого світла. Ця інновація може значно покращити медичну діагностику, наприклад, виявлення травм, моніторинг проблем травлення і навіть діагностику раку.

Технологія базується на локальному застосуванні безпечного барвника, ефект якого виявився оборотним у дослідах на тваринах. Результати дослідження опубліковані в журналі Science. Вчені описали новий підхід, який базується на прогнозуванні взаємодії світла з пофарбованими біологічними тканинами.

Доцент Госонг Хонг зазначив потенційні застосування технології: покращення видимості вен для забору крові, спрощення видалення татуювань лазером та допомога в ранній діагностиці й лікуванні раку.

Дослідники розробили метод прогнозування взаємодії світла з забарвленими тканинами. Це вимагало глибокого розуміння розсіювання та заломлення світла. Вони виявили, що барвник тартразин (FD & C Yellow 5) особливо ефективний у забезпеченні прозорості тканин.

Експерименти на курячому м’ясі та мишах показали, що при нанесенні розчину тартразину шкіра стає прозорою. Це дозволяє бачити внутрішні структури, наприклад кровоносні судини мозку та рухи кишечника. Після змивання барвника тканини швидко поверталися до нормального стану без помітних довгострокових ефектів.

Джерело phys.org
Не пропустіть