Учені: ми живемо в пластмасовому сторіччі

З 40-х років минулого століття концентрація пластика в донних відкладеннях стрімко зростає

Вчені поділяють історію людства на камяний, мідний, бронзовий і залізний періоди. Та це століття, скоріш за все, буде іменоване пластмасовим.

Вчені з Інституту океанографії імені Скріппса в Каліфорнійському університеті Сан-Дієго знайшли частинками пластика в донних відкладеннях біля берегів Каліфорнії. Вони виявили, що з 40-х років минулого століття концентрація пластику неухильно зростає, подвоюючись приблизно кожні 15 років. Це пов’язано як із зростанням виробництва пластику, так і з розвитком прибережних міст.

“Наша любов до пластику вже відображена в літописі скам’янілостей. Сумно, що саме по ній нас запам’ятають майбутні покоління”, – говорить глава дослідження Дженніфер Брендон.

У геологічному шарі 2010 року концентрація пластику досягла 40 частинок на 10 сантиметрів квадратних. Дві третини частинок утворилися з волокон з синтетичних тканин, які використовуються в текстильній промисловості. Вони вимиваються з одягу під час прання і потрапляють в океан зі стічними водами. Дослідження, проведене в 2016 році, показало, що за одне прання в воду потрапляє до 700 000 часток мікропластику.

Не пропустіть