У комп’ютери Siemens навмисно впроваджувався проблемний код

62-річному Девіду Тінлі, колишньому підряднику компанії Siemens, загрожує 10 років ув’язнення і штраф до 250 тисяч доларів за те, що він впроваджував логічні бомби в електронні таблиці для замовлення обладнання мереж зв’язку.

Тінлі протягом десяти років працював з офісами Siemens в місті Монровілль (штат Пенсільванія, США). Він створював електронні таблиці зі спеціальними скриптами, які оновлювали файли в віддалених документах. У 2014 році компанія помітила, що таблиці почали давати збої. Вона звернулася до підрядника, і той став усувати несправності за окрему плату.

Через два роки з’ясувалося, що ці збої не були випадковістю — Тінлі впровадив в таблиці код, який в певну дату ламав файли. Це призводило до того, що Siemens не могла стежити за замовленнями і вчасно постачати обладнання компаніям, які потребували ремонту або апгрейд мереж зв’язку.

Схема Тінлі була розкрита після того, як він виїхав з міста і залишив співробітникам Siemens логін і пароль адміністратора, щоб вони могли без нього оперативно усунути помилки в скриптах.

Тінлі визнав себе винним, а вирок йому буде ухвалено 8 листопада 2019 року.


Не пропустіть