У Чорнобилі почала функціонувати перша сонячна електростанція

Вона знаходиться в зоні відчуження на відстані 100 метрів від саркофагу, що накриває блок АЕС, де сталася трагедія в 1986 році. Інформацію про це повідомляє керівник виконуючий проект організації Євген Варягін.

У Чорнобилі 5 жовтня почала функціонувати перша сонячна електростанція, причому на урочистій церемонії відкриття нового об’єкта були присутні представники компанії, що реалізувала проект. Будівництвом займалися фахівці підприємства «Батьківщина» разом з колегами з організації Enerprac AG з Німеччини. На реалізацію проекту витратили мільйон євро. Відомості про це поширює агентство Reuters. Потужність сонячної електростанції, розміщеної на території Чорнобильської АЕС, становить 1 МВт.

Київ навесні цього року влаштував туристичні платні поїздки в зону відчуження. Раніше перебувати там заборонялося, хоча сталкери все одно відвідували цю територію. Через кілька років на Чорнобильській з’являться нові вітряні і сонячні електростанції. Українська влада збираються збільшити їх потужність з 1 до 100 МВт.


Не пропустіть