Ціни та дефіцит HDD ростуть через криптовалюту Chia Coin

Ціни на жорсткі диски, особливо на достатньо об’ємні, рекордно ростуть протягом останніх декількох тижнів. Причиною цього став ентузіазм, який з’явився через видобуток Chia Coin. Раніше ми бачили таку ситуацію з відеокартами, а тепер вона повторюється і на ринку накопичувачів.

Кількість продаж HDD останнім часом знижувалась через ріст популярності SSD, що, у свою чергу, стало можливим завдяки зниженню ціни на них. У результаті виробники HDD знизили виробництво, що також посприяло дефіциту через ріст популярності, оскільки доступні запаси менші, ніж могли би бути.

На ринку США ріст дуже високий – деякі моделі виросли на 100, 200 або навіть 300 доларів. Деякі девайси більшого об’єму стали дорожчими у 2 та більше разів. Головною причиною росту стала криптовалюта Chia Coin. Буквально в кінці минулого місяця загальний об’єм цієї криптовалюти складав понад 1 ексабайт, а за останні два тижні вона досягла позначки вже в 6 ексабайт.

Інформація про ціну базується на даних, наданих Amazon. Вони охоплюють дані на жорсткі диски як для ПК, так і для NAS та центрів обробки даних, при цьому диски для систем відеоспостереження не враховуються. Слід також звернути увагу на те, що найбільше виросли ціни на HDD об’ємом 16 ТБ та 18 ТБ, а жорсткі диски об’ємом до 8 ТБ та швидкістю 5400 обертів на хвилину подорожчали найменше.


Не пропустіть