Топ-7 смартфонів вартістю до 10 тис. грн., які можна офіційно купити в Україні у першій половині 2020 року
Є дуже багато інформації про те, який бюджетний смартфон вибрати, оскільки там все досить просто – переважно найкращим вибором будуть моделі Xiaomi або Realme. Схожа ситуація з флагманськими смартфонами – але там ви вибираєте вже те, що ближче до душі, оскільки будь-який флагманський смартфон апріорі непоганий. Все найважче у середньобюджетному сегменті, оскільки там, з однієї сторони, є величезне розмаїття моделей, а з іншої – це часто так звані “недофлагмани”, які багато в чому урізані і їх краще не купувати.
Я зібрав 7 найкращих смартфонів на всі смаки, які можна купити до 400 доларів. Варто відразу окреслити тематику – це не топ, і смартфони не розташовані від найгіршого до найкращого чи навпаки. Кожен смартфон націлений на окрему аудиторію, якій він ідеально підійде. Всі смартфони будуть описані буквально кількома реченнями, які дозволять вам відразу визначити, чи варто розглядати його, як варіант для покупки.
Realme 6 Pro 8/128 Гб – найкращий універсальний смартфон
Realme 6 Pro – найдешевший смартфон з нашого топу, але, що цікаво, найновіший. Це саме той універсальний апарат, який підійде майже у будь-якому випадку, але його не можна назвати просто “хорошим середнім смартфоном за свою ціну”, оскільки в нього є такі фішки, якими не можуть козирнути і значно дорожчі смартфони – для прикладу, дисплей з частотою оновлення 90 Гц. І так, цей смартфон ви зараз можете купити за 8500 гривень, тому зараз його можна впевнено назвати одним з найкращих за свою ціну.
Xiaomi Mi 9T Pro 6/64 ГБ – найкращий безрамковий смартфон
В минулому році з’явилась чудова тенденція на висувні камери в смартфонах, причому вона досить швидко перекочувала з дорогих флагманів у бюджетні, як Xiaomi Mi 9T Pro. Він, як і його молодший брат без індекса “Pro” став бестселером 2019-го року, а цього року ще й відчутно подешевшав – тепер за мінімальну комплектацію треба заплатити лише 10 тисяч гривень, а Mi 9T можна знайти взагалі за 7 тисяч грн. Головними перевагами Xiaomi Mi 9T Pro, крім висувної фронтальної камери, завдяки якій у нього дисплей без жодних вирізів, є також минулорічний флагманський чіпсет Snapdragon 855 та акумулятор на 4000 мАг зі швидкою зарядкою на 27W.
Google Pixel 3a 4/64 ГБ – найкращий камерофон
Компанія Google вже понад чотири роки підряд випускає смартфони з найкращими камерами на ринку, а минулого року вперше випустила дешевшу версію свого флагмана з індексом “a”, яка пропонує такі самі можливості в плані камери, але простішу апаратну начинку, якої, тим не менше, має вистачити більшості не особливо вимогливих користувачів. Головним недоліком моделі можна, безумовно, назвати дуже малу батарею, об’єм якої складає лише 3000 мАг, чого в наш час категорично не вистачає. Але якщо для вас якість зйомки на смартфон стоїть у безумовному пріоритеті, нічого кращого за 9 тисяч гривень знайти не вийде.
Samsung Galaxy A71 6/128 ГБ – смартфон “на щодень” для фанатів
Якщо ви принципово “не визнаєте” китайський брендів, таких як Xiaomi, Realme, OnePlus і т.д., Galaxy A71 – поки що найкращий смартфон до 400 доларів. Його головною перевагою є збалансованість без різких перебільшень в якусь сторону – це такий собі мультимедійний комбайн з непоганим чіпсетом Snapdragon 730, акумулятором об’ємом 4500 мАг, середніми камерами і так далі. Варто також зауважити, що смартфон отримав дисплей на 6.7 дюймів, тому явно не підійде любителям компактів. Зараз Samsung Galaxy A71 можна купити за 10500 гривень.
Huawei Nova 5T/Honor 20 6/128 ГБ – найкращий флагманський камерофон минулих років
З Google Pixel 3a все ясно – це камерофон з середнім, вже навіть бюджетним залізом, але справді флагманською камерою, якому при цьому бракує багатьох необхідних фішок, як-от акумулятора великого об’єму. У цьому випадку на допомогу прийдуть минулорічні доступні флагмани компанії Huawei та її суббренду Honor, які вийшли ще на Kirin 980, на який не розповсюджуються американські санкції, тому ніяких проблем з сервісами компанії Google не буде. Я вибрав дві минулорічні моделі – Honor 20 та Huawei Nova 5T, які, по суті, є ідентичними, крім дизайну, та й коштують вони приблизно однаково – 10 тисяч гривень. Це хороші збалансовані смартфони, які варто купувати, як камерофони, у тому випадку, коли Google Pixel 3a не підходить вам через розмір екрану, акумулятор, об’єм пам’яті і т.д.
Meizu 16th 6/64 ГБ – найкращий смартфон з точки зору дизайну
Компанія Meizu завжди була відома дизайном своїх смартфонів та красою оболонки, а Meizu 16th вийшов взагалі ідеальним в цьому плані, особливо враховуючи, що в момент його виходу ринок був заповнений флагманськими смартфонами з величезними вирізами а-ля iPhone. Смартфон дуже приємно відчувається в руці, виглядає незвично та красиво – словом, це треба побачити наживо. Недоліками смартфона можна назвати відсутність NFC та акумулятор, майже як у Pixel 3a, через що він підійде не всім, але заради справедливості варто зауважити, що в плані автономності він все-таки показує себе краще, ніж доступний камерофон Google. Meizu 16th зараз можна купити за 9 тисяч гривень.
OnePlus 7 12/256 ГБ – найшвидший смартфон і мій особистий фаворит
Компанія OnePlus завжди випускала доступні флагманські смартфони, які при цьому ще й були одними з найшвидших на ринку. Весною минулого року, крім OnePlus 7 Pro, який викликав фурор, компанія показала також OnePlus 7, на який, на мою думку, незаслужено мало звертали увагу. Смартфон вийшов дуже швидким, збалансованим та компактним, при цьому він працює на флагманській платформі минулого року, Snapdragon 855, і чудово показує себе в тестах швидкості та автономності, хоча в плані камери, безумовно, Google Pixel 3a показує себе краще, а ще у OnePlus за його ціну просто неймовірний об’єм пам’яті – 12 ГБ оперативної та 256 ГБ внутрішньої. За все це доведеться віддати лише 10500 гривень.
Будь-який з цих смартфонів вас не розчарує, але в тому випадку, якщо у вас є чітке бачення того, що вам потрібно від смартфона в першу чергу. Завжди слід пам’ятати, що не існує ідеальних смартфонів, незважаючи на їхню ціну, тому слід визначитися з тим, на що ви можете закрити очі, а що, навпаки, в пріоритеті.