Thunderbolt 5 матиме неймовірну швидкість передачі даних

Минулого літа був анонсований новий інтерфейс Thunderbolt 4. На жаль, приріст швидкості передачі даних відносно Thunderbolt 3 був незначним, та й загалом змін було небагато. Зараз з’явилися перші дані про Thunderbolt 5, швидкість якого повинна бути відчутно більшою відносно актуального покоління.

Thunderbolt 4 може запропонувати пропускну швидкість 40 Гбіт/с, а USB 3.2 пропонує вдвічі меншу швидкість – 20 Гбіт/с. Безумовно, різниця тут двократна, але це все ще менше, ніж було раніше. Крім цього, якщо Thunderbolt реалізований не зі всіма лініями, швидкість може скласти 20 Гбіт/с, або й менше. Через це різниця з USB 3.2 може бути невідчутною.

З цього можна зробити висновок, що компанія Intel вирішила відмовитися від своєї розробки, але це не так. У компанії підтвердили, що наступне покоління Thunderbolt вже розробляється, крім цього, при цьому швидкість передачі даних буде вдвічі більшою, ніж у актуальному поколінні.

Очікується, що стандарт буде презентований під стандартом Thunderbolt 5 та матиме швидкість передачі даних 80 Гбіт/с, що удвічі більше, ніж у USB 4, швидкість якого, нагадаємо, складає 40 Гбіт/с. Таким чином Thunderbolt буде все ще вдвічі швидшим за USB, але різниця у абсолютних показниках буде набагато більшою. Також відомо, що Thunderbolt 5 далі буде на базі роз’єма USB-C.


Не пропустіть